Україна готова направити на експертизу до Ради Європи мовну статтю закону про освіту, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов’язань.
Про це після зустрічі з послами іноземних держав в МЗС заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.
Вона висловила надію, що президент Петро Порошенко підпише закон “Про освіту”, поки триватиме експертиза “мовної” статті.
Лідія Гриневич зазначила, що главам дипломатичних представництв надали роз’яснення щодо статті 7 про мову освіти в законі про освіту, та запевнила, що на зустрічі з послами домовилася про співпрацю в питанні імплементації “мовної” статті.
Читайте також:
Клімкін пообіцяв угорцям і румунам розвиток мов нацменшин
Як повідомляла “Новинарня“, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон “Про освіту”, який започатковує реформу освіти в Україні та розширює навчання українською мовою представників нацменшин.
Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах для здобуття дошкільної, початкової освіти поряд з державною мовою мовою відповідної національної меншини (до 5-го класу). Подальша освіта передбачена лише українською мовою.
МЗС Угорщини різко розкритикувало ухвалений українським парламентом закон про освіту, наголошуючи, що він порушує права угорської меншини. У Будапешті заявили про відмову надалі підтримувати проукраїнські рішення в міжнародних організаціях.
Румунія та Польща також заявили про своє занепокоєння у зв’язку з можливим порушенням прав національних меншин.
Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну відмовитися від “несправедливого освітнього закону”.
Глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції і Румунії підписали листа главі МЗС України, де висловили занепокоєння через новий закон про освіту та заявили, що звернуться через нього до Ради Європи та ОБСЄ.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!