Проросійський президент Молдови обіцяє покарати військових, які поїхали на навчання в Україну

 

Президент Молдови Ігор Додон обіцяє покарати військових, які всупереч його забороні беруть участь у міжнародних навчаннях в Україні.

Про це повідомив прес-секретар молдовського президента Іон Чебан, пише NewsMaker.

За словами речника, Додон розпорядився провести перевірки у військових частинах.

“Щоб вивчити ситуацію, з’ясувати, хто з військових присутній, а хто відсутній, і ухвалити рішення відповідно до законодавства, аж до зниження відповідальних осіб у званнях“, – попередив Чебан.

Як повідомляла “Новинарня“, 5 вересня проросійський президент Молдови Ігор Додон заборонив військовим брати участь у традиційних навчаннях Rapid Trident в Україні, мотивувавши це тим, що ЗС позаблокової Молдови не повинні проходити вишкіл із блоком НАТО.

6 вересня уряд Молдови схвалив рішення, згідно з яким молдовським армійцям дозволялося брати участь у навчаннях. Однак Додон знову призупинив дію урядової постанови, наполягаючи на нормі законодавства про те, що участь армії у навчаннях за межами країни має схвалювати головнокомандувач ЗС, тобто президент.

Всупереч забороні президента, контингент національної армії Молдови, що складається з 57 військовослужбовців, приїхав в Україну й бере участь у навчаннях Rapid Trident 2017, що проходять у Міжнародному миротворчому центрі “Яворів” з 7 по 23 вересня.

Як відомо, молдовські військові беруть участь в цих навчаннях з 1996 року в рамках програми “Партнерство заради миру”, а 80% спорядження і розміщення оплачується організаторами.

Нагадаємо, що військовослужбовці Молдови разом із військовими країн-членів НАТО взяли участь у параді в Києві з нагоди Дня Незалежності України.

 

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter

 

〉〉 Найкращий лайк - переказ 50 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".