Довіра росіян до Путіна потроху повертається до рівня “докримської”

Лялька Путіна на карнавалі-2015 у Дюссельдорфі

Росіяни за останній рік стали менше довіряти президенту Володимиру Путіну. Рейтинги довіри поступово повертаються до “докримських”.
Про це повідомляє телеканал “Дождь” із посиланням на останнє дослідження “Левада-центру”.

За підрахунками російських соціологів, зараз повністю довіряють Путіну 21% росіян (проти 26% роком раніше). “Швидше довіряють” – 52% (рік тому – 57%), не довіряють – 14% (ця цифра за рік не змінилася).

Таким чином, кількість росіян, які висловилися за довіру президенту РФ, у сумі зменшилася за рік на 10%.

Третина респондентів не можуть сказати про Путіна “нічого поганого”. Кількість тих, хто відносяться до президента РФ із “захопленням”, зменшилася з 10 до 8%.
Водночас, кількість росіян з “нейтральним або байдужим” ставленням до Путіна збільшилася з 10 до 15%.
“Настороженим і вичікувальним” назвали своє ставлення 8% опитаних (роком раніше – 5%).

Серед тих громадян РФ, кому не подобається Путін, 17% вважають, що він пов’язаний з корумпованими політиками, ще 17% вважають, що президент “пов’язаний із великим капіталом”. 11% вважають, що президенту “чужі інтереси народу”, 6% кажуть, що Путін не справляється з керівництвом країною.

Водночас, згідно з опитуванням, 65% росіян хотіли б переобрання Путіна на новий президентський термін. Рік тому так висловлювалися 57% опитаних.
При цьому 22% в березні 2016 року хотіли б бачити на посаді президента іншу людину, тоді як у лютому-2015 так висловлювалися більше росіян – 25%.

Найбільше зростання рейтингу Путіна – з 64 до 86% – припало, за даними соціологів, на весну 2014 року, коли Росія окупувала Крим. У жовтні 2015 року соціологи наводили цифру у 89,9% і пояснювали цей рекордний показник початком військової операції РФ в Сирії.

Читайте також:
Росіяни трохи “розлюбили” Путіна. Із 86 до 81%

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *