Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту для колишнього розвідника Романа Червінського ще на два місяці – до 20 травня.
Про це 19 березня повідомляє “Суспільне” з посиланням на його адвоката Андрія Йосипова.
Ідеться про справу щодо нібито хабарництва Червінського.
За словами адвоката, Червінський заявив судді відвід через відмову розглядати заяву про провокацію злочину. Відвід відхилили.
Після цього суддя заявив про самовідвід, бо “з урахуванням позиції захисту є підстави вважати, що виникнуть сумніви в його неупередженості у пересічного громадянина”. Інший суддя, який розглядав самовідвід — відхилив його.
Зі свого боку захист ексрозвідника також клопотав про виклик свідка та потерпілого для допиту. Проти виклику виступила сторона обвинувачення. Суддя клопотання про виклик свідка та потерпілого також відхилив.
“Саме на свідків і потерпілого, згідно з рішенням про продовження запобіжного заходу, ми ніби можемо тиснути. Ми хотіли це спростувати. Нам відмовили. І продовжують вважати це ризиком”, — сказав у коментарі Йосипов.
Серед інших ризиків, на які вказували прокурори — переховування від слідства, а також приховування та вчинення “іншого правопорушення”.
Адвокат Червінського додав, що це рішення суду оскарженню не підлягає.
У Кіровоградському районному суді у Кропивницькому також слухають справу щодо самовільної проваленої операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу росіянами аеродрому “Канатове” у Кіровоградській області та загибелі людей у 2022 році.
У липні 2024 року Шевченківський райсуд Києва відправив Червінського під домашній арешт у справі про хабарництво. Перед тим його звільнили з-під варти під заставу у розмірі 9 млн гривень у справі щодо обстрілу аеродрому “Канатове”.
У кінці грудня 2023 року з джерел “Цензор.нет” стало відомо, що Червінському повідомили про підозру в спробі заволодіти 100 тис. доларів, видаючи себе за посадовця Державної фіскальної служби.
За словами Червінського і його адвоката, йдеться про справу 2020 року. При цьому відео щодо імовірного хабарництва, яке виклали в інтернет, було записане незаконно, воно “порізане та сфальсифіковане”, заявляла сторона захисту.
Колишнього співробітника ГУР Романа Червінського (він один з організаторів операції із затримання російських бойовиків ПВК “Вагнер”, яка провалилася через дії офісу президента України) у квітні 2023 року СБУ звинуватила у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому “Канатове” в Кіровоградській області.
За інформацією речника СБУ Артема Дехтяренка, Червінський діяв попри заперечення Служби безпеки проводити цю операцію та без згоди відповідних державних органів. У результаті російські спецслужби отримали дані про розміщення на аеродромі “Канатове” особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу армії РФ обстріляти летовище. Передбачене покарання — позбавлення волі на термін від восьми до 12 років.
Роман Червінський справу проти себе називає політичним замовленням. Вважає це помстою через оприлюднення у 2021 році інформації про зраду на рівні офісу президента й зриву спецоперації щодо російських найманців приватної військової компанії “Вагнер”. Звинувачення проти нього вважає сфальсифікованими. Каже, що спецоперація була погоджена.
Червінського підтримує партія “Європейська солідарність” Петра Порошенка, яка опонує офісу президента.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!