На Миколаївщині викрили розкрадання майже 68 млн грн на захисті енергооб’єкта від дронів

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією та прокуратурою викрила схему розкрадання бюджетних коштів, виділених на будівництво захисних споруд для одного з енергетичних об’єктів у Миколаївській області. За даними слідства, збитки державі становлять майже 68 млн грн.

Про це повідомила СБУ в середу, 22 липня.

За інформацією правоохоронців, організатором оборудки є 37-річний директор приватного підприємства з Кривого Рогу. Його компанія уклала договір із державною компанією на будівництво антидронових конструкцій загальною вартістю 90 млн грн.

Відповідно до умов контракту, підрядник отримав аванс у розмірі майже 68 млн грн після надання банківської гарантії. Водночас, як стверджує слідство, він від початку не мав наміру виконувати роботи.

Правоохоронці зазначають, що попри встановлений договором строк у 240 днів, підприємство так і не розпочало будівництво, а захисні споруди для енергетичного об’єкта досі не встановлені.

За версією слідства, щоб приховати походження коштів і легалізувати їх, підозрюваний переказав отриманий аванс на рахунки інших підконтрольних компаній.

Під час обшуків у фігуранта вилучили установчі та бухгалтерські документи підприємства, комп’ютерну техніку й інші матеріали, які, за даними СБУ, підтверджують протиправну діяльність.

Директору підприємства повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі, заборона обіймати певні посади та конфіскація майна.

Читайте також:
На Київщині викрили схему розкрадання коштів на ремонті реабілітаційного центру “Циблі” для ветеранів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна