Речник Європейської комісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано, коментуючи наступ Сил оборони в Курській області РФ, заявив, що Україна має право захищатися.
Про це він сказав у коментарі “Суспільному”.
“Згідно з міжнародним правом, Україна має законне право захищатися, у тому числі завдаючи ударів по агресору на його території. ЄС продовжує повністю підтримувати законне право України на захист від російської агресії та її зусилля з відновлення суверенітету і територіальної цілісності, — підкреслив Стано.
Натомість, як пише Bloomberg, координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США не змінили свою політику щодо дозволу Україні використовувати американську зброю “для протидії безпосереднім загрозам, що виникають по той бік кордону”. За його словами, офіційні особи “зв’яжуться з українськими колегами, аби краще зрозуміти ситуацію”.
Читайте також:
Путін уперше прокоментував події в Курській області
Як писала “Новинарня“, вранці 6 серпня російські телеграм-канали заявили, що підрозділи Сил оборони України нібито зайшли на територію Курської області РФ, яка межує із Сумською. У прикордонні, в районі російського міста Суджа, тривають бої.
Влада Курської області РФ заявила, що Збройні сили України нібито намагалися прорвати російський кордон, але цьому начебто змогли запобігти. У російському міноборони повідомляли, що “українська диверсійно-розвідувальна група відступила від Курської області на свою територію”.
Однак, як стало відомо з медіа, наступ триває. У ході боїв в Курській області було знищено вертоліт Ка-52, спалено кілька танків та взято в полон російських військових.
За даними російських каналів, на територію РФ зайшли регулярні військові частини ЗС України, зокрема 22-га механізована бригада.
У мережі з’явилося відео, на якому бійці Сил оборони ведуть в бік України полонених росіян — OSINT-фахівці підтвердили, що воно є справжнім.
Крім того, OSINT-фахівці поділилися відео зі спаленими російськими танками Т-62, які росіяни навіть не встигли зняти з тралів.
Журналіст Денис Казанський писав, що ЗСУ взяли в полон групу строковиків, яких російська влада кинула у бій. Світлини й відео з полоненими публікують у ТГ-каналах.
У Головному управлінні розвідки відмовилися коментувати заяви щодо Курської області. Втім, NV, посилаючись на власне джерело в ГУР, пише, що до подій на Курщині “точно не залучені бійці Російського добровольчого корпусу (РДК), які воюють у складі ЗСУ”.
Станом на ранок 7 серпня деякі канали повідомляли про окупацію Збройними силами України від трьох до 11 населених пунктів Курської області, просування їх на 15 км та масову евакуацію російського населення.
ЗСУ діють принаймні на двох тактичних напрямках:
7 серпня стало відомо, що на Курщині Збройним силам України здалися в полон 22 російських строковики.
Події відбуваються у смузі дії угрупування військ “Север”, яке розгорнуте на території трьох російських прикордонних областей – Брянської, Курської та Бєлгородської та провадить наступальну операцію в Харківській області РФ. Відтак, за висновком військового експерта Костянтина Машовця, наступальні дії на Судженському напрямку – “явно складові одного чіткого задуму (плану) ЗСУ щодо протидії противнику загалом і на Харківському, і на Сумському операційних напрямках”.
Наступ ЗСУ спричинив для російського командування необхідність “перемещать на данное направление резервные силы и средства”.
У наступі на Курському напрямку ЗСУ використовують новий тактичний знак – трикутник.
Офіційні українські джерела зберігають мовчання стосовно наступу на Курському напрямку.
Попередній рейд у Бєлгородську та Курську області РФ відбувся 12-21 березня 2024 року силами формувань “Російський добровольчий корпус” (РДК), “Легіон “Свобода Росії” (ЛСР) та “Сибірський батальйон”, що воюють у складі Сил оборони України.
Читайте також:
Сили оборони закріпилися в трьох населених пунктах Курської області РФ, — соцмережі
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!