13 років колонії. Суд у РФ залишив без змін “вирок” українському правозахиснику Максиму Буткевичу

Верховний суд у Москві, розглянувши касаційну скаргу, залишив без зміни вирок українському правозахиснику Максиму Буткевичу. Він засуджений до 13 років колонії суворого режиму за те, що нібито, перебуваючи у Сєвєродонецьку, він поранив двох жінок, вистреливши з гранатомета по під’їзду житлового будинку.

Про це 13 березня пише російське видання “Медіазона”.

Максим Буткевич брав участь у засіданні з відеоконференцзв’язку із СІЗО-1 Луганська. Український правозахисник заявив, що обмовив себе. За його словами, крім його первісних свідчень, у справі немає інших доказів. Буткевич зазначив, що суд не намагався розібратися, чому раптом після двох місяців полону він змінив свої свідчення.

“Я не робив жодних дій проти цивільного населення, які могли б вважатися порушенням міжнародних норм”, — каже Буткевич і знову наголошує, що його просто не було в тому місці й у той час, який описано у вироку.

На засіданні суду український правозахисник заявив, що визнав провину під загрозою “різних методів фізичного впливу”.

“З одного боку, мені було сказано, що якщо я погоджуся, то після засудження мене в стислі терміни поміняють на засудженого військовополоненого ЗС РФ. Серед інших аргументів мені було пояснено, що в разі відмови я буду підданий різним методам фізичного впливу. Деякі (методи-ред.) мені було продемонстровано”, – сказав Буткевич.

Читайте також:
Максим Буткевич став лауреатом Національної правозахисної премії-2023

Засудження Максима Буткевича в Луганську. Контекст

Буткевич потрапив у російський полон у районі окупованих Золотого та Гірського Луганської області. Там він перебував щонайменше з 24 червня 2022 року.

У березні 2023 року незаконні суди на окупованій території Донеччини та Луганщини “засудили” журналіста до 13 років колонії суворого режиму. Буткевича визнали винним у нібито “жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів”. А також у “замаху на вбивство двох осіб загальнонебезпечним способом та умисному ушкодженню чужого майна загальнонебезпечним способом”.

Міністерство закордонних справ України тоді засудило і назвало “незаконним і нікчемним” це рішення.

Нелегітимні суди також загратували на 8,5 та 18,5 років ще двох українців – Віктора Похозея та і Владислава Шеля.

Максим Буткевич – український правозахисник і журналіст, що став до лав української армії у березні 2022 року.
Координатор та співзасновник проєкту “Без кордонів”, спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. Співзасновник центру прав людини ZMINA, “Громадського радіо”. Раніше також працював на BBC World Service та низці загальноукраїнських телеканалів, кілька років був гостьовим лектором НаУКМА, входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

Читайте також:
Українські правозахисники відреагували на “вироки” квазісудів “Л/ДНР” полоненим Буткевичу, Шелю й Похозею

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна