У Росії суд дав ексватажку “ДНР” Гіркіну чотири роки колонії

Суд у Москві засудив екслідера бойовиків на окупованій частині Донеччини Ігоря Гіркіна-Стрєлкова до чотирьох років колонії загального режиму.

Про це в четвер, 25 січня, повідомили низка російських ЗМІ, зокрема, агентство ТАСС.

Так, російський суд визнав Гіркіна винним за статтею про публічні заклики до екстремістської діяльності. Розгляд справи у суді відбувався у закритому режимі.

Кожен день, проведений у СІЗО, Гіркіну зарахують за півтора.

Ігор Гіркін. Передісторія

21 липня 2023 року Ігор Гіркін був затриманий та рішенням Міщанського суду Москви арештований до 18 вересня за обвинуваченням у закликах до здійснення екстремістської діяльності (ч. 2 ст. 280 КК РФ).

Раніше Гіркін відзначався постійними критичними випадами в інтернеті на адресу російської влади та військового командування у зв’язку зі слабкими, на його думку, діями в ході вторгнення в Україну. Президента Путіна він називав “нікчемою”.

У жовтні 2022 року він через Крим намагався потрапити на війну проти України на Таврійському напрямку, але безуспішно; тоді його затримували російські силовики.

Українські волонтери збирали “призові” за голову Гіркіна, але він виїхав з України та надалі нібито навчав і вербував добровольців.

У минулому Гіркін “Стрєлок”/”Стрєлков” – російський військовий, відставний офіцер ЗС РФ, колишній полковник ФСБ, бойовик “ДНР”, великодержавний ідеолог.

Він учасник російської війни проти України в Криму та на Донбасі, також займався підривною роботою в Україні до 2014 року. Учасник війн у Придністров’ї (Молдова), Боснії, Чечні.

Із весни 2014 року – ватажок терористичного угруповання “Новоросія”та проросійського військового угрупування “Народне ополчення Донбасу”.

Після початку російської інтервенції до Криму 2014 року Гіркін очолював диверсійний загін, організовував збір кримських депутатів для призначення незаконного референдуму, командував штурмом фотограметричного центру в Сімферополі.

У квітні 2014 року зі своїм загоном перетнув кордон України в Донецькій області, керував захопленням Слов’янська, розпочавши таким чином бойові дії на Донбасі. Став першим “міністром оборони ДНР” (16.05.2014—14.08.2014), командувачем “Армії Новоросії”.

У серпні 2014 року, одночасно із початком вторгнення російських регулярних військ на Донбас, виїхав назад у Росію.

17 листопада 2022 року суд у Гаазі оголосив вирок у справі збитого літака рейсу MH17 “Малайзійських авіаліній” у липні 2014 року. Ігоря Гіркіна, а також його підлеглих бойовиків Сергія Дубинського та Леоніда Харченка заочно засудили до довічного ув’язнення та виплати компенсацій рідним загиблих на загальну суму понад 16 мільйонів євро.

У березні 2022 року ЗСУ під Авдіївкою знищили тестя Гіркіна – бойовика “Ситого”.

Читайте також:
ГУР пропонує за полоненого Гіркіна $100 тисяч

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна