У Канаді вивчення українського Голодомору буде включено в курс історії для 10-го класу

Уряд канадської провінції Онтаріо ухвалив рішення щодо включення вивчення Голодомору 1932-33 років до курсу історії Канади для 10-го класу з вересня 2025 року.

Про це повідомив міністр освіти Канади Стівен Лечче під час пресконференції в понеділок, 27 листопада.

“Зростання екстремізму, зокрема комунізму та марксизму, є прямою загрозою для нашої демократії, соціальної згуртованості й цінностей канадців. Я сповнений рішучості посилити освіту, зокрема шляхом включення до програми 10 класу з історії Канади обов’язкового вивчення жахів переслідування українців під час Голодомору. Це допоможе учням ніколи не бути сторонніми спостерігачами таких жахіть, зрозуміти небезпеку тоталітаризму й захистити фундаментальні канадські цінності свободи й демократії від комуністичного екстремізму”, – цитує слова Лечче пресслужба Канадсько-української фундації.

Канада стала першою країною у світі, яка визнала 2008 року Голодомор геноцидом українців. У 2014 році Канадсько-українська фундація розробила Національний інформаційний тур про Голодомор, щоб сприяти освіті й підвищенню обізнаності канадців про жорстоку кампанію Йосипа Сталіна проти української ідентичності в 1932-1933 роках.

Голова правління КУФ Віктор Гетьманчук констатував важливість включення вивчення Голодомору до освітньої програми й подякував уряду Онтаріо за підтримку в розмірі $400 тис. для продовження Національного туру та його основного компонента – мобільного класу з вивчення Голодомору.

“Це дасть змогу мобільному класу подорожувати школами провінції та залучати учнів 6-12 класів до експериментального навчання. На сьогодні в мобільному класі вже прослухали лекції про Голодомор понад 70 тис. осіб у всій Канаді, що навчаються у більш ніж 500 канадських школах”, – повідомив Гетьманчук.

Канадсько-українська фундація – національний благодійний фонд, заснований 1995 року на 18-му Конгресі українців Канади з метою координації, розроблення, організації та реалізації проєктів допомоги канадців Україні та іншим організаціям у Канаді.

Читайте також:
МВС передало у музей Голодомору понад тисячу архівних справ періоду 1932-1933 років. Більшість – про канібалізм

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна