На Майдані мітингували за демобілізацію “півторарічників”

Більше сотні людей влаштували мітинг на Майдані Незалежності в Києві з вимогою встановлення термінів демобілізації військовослужбовців. Родичі військових збирали підписи для Ставки верховного головнокомандувача з вимогою запровадити можливість демобілізації військовослужбовців, які на фронті понад 18 місяців.

Про це в неділю, 12 листопада, повідомляє “Громадське”.

Учасники скандували: “Вимагаємо термінів демобілізації”, “Настав час інших” тощо.

Переважно учасниками акції були дружини й матері військовослужбовців, які на фронті з початку повномасштабного вторгнення РФ.

“Мені 8-річна донька ставить запитання: “Мамо, а чому мій тато 20 місяців на війні, а тато моїх подружок удома? А коли тато зможе повернутись?” А що я можу сказати?” — розповіла киянка Інна. Її донька тримала плакат “Моя черга обіймати тата”.

На мітингу був присутній військовослужбовець із позивним “Грізлі”, який втратив обидві ноги внаслідок важкого поранення у червні цього року.

“Моя позиція полягає в тому, що хлопцям треба відпочивати. І ми дали дуже тривалий час, щоб підготувались інші. Хлопці вже не можуть працювати, є бригади, яких не змінюють постійно, є бригади, яких не відпускають у відпустки. У мене також воює брат. Тобто мають бути терміни, щоб хлопці розуміли, що за цей термін вони мають зробити все”, — розповів він.

Подібні мітинги, об’єднані спільним закликом, відбулися також у Дніпрі, Хмельницькому, Тернополі, Львові, Чернівцях та інших містах України.

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт про демобілізацію тих, хто після 24 лютого 2022 року вже служить та воює більш як півтора року. Військові неофіційно пояснюють, що звільнити призваних наразі немає змоги через їхню залученість до виконання бойових завдань та – головне – відсутність необхідної заміни (зараз мобілізація відбувається значно гірше, ніж торік).

Читайте також:
Євген Дикий: Маємо разом створити умови для демобілізації військових, які воюють понад півтора року

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна