Київський апеляційний суд 25 вересня розглянув скаргу на обрання олігарху Ігорю Коломойському запобіжного заходу.
Як повідомили кореспонденти “Суспільного” із залу суду, сторона захисту просить скасувати арешт з альтернативою застави.
На поруки олігарха готові взяти колишній міністр культури України Олександр Ткаченко, а також ведучі телеканалу “1+1”, який інвестує Коломойський, — Наталія Мосейчук, Алла Мазур, Юрій Горбунов та інші.
За словами Мосейчук, прийти на засідання та висловити готовність взяти на поруки Коломойського було колективним рішенням.
“Я прийшла сюди щоб взяти на поруки, я переконана, що не здійснить кроків, не буде імітувати хвороби, у вас під судом палити шини, він витримає все. Я пишаюсь що працюю на 1+1 і він інвестор каналу”, — зазначила телеведуча “1+1”.
Юрій Горбунов наголосив на його “відношенні до родини, цінностях та патріотизмі”, а Ткаченко підкреслив, що Коломойський зробив “внесок у вільні медіа в Україні”.
“Команда”, яка готова була взяти олігарха на поруки, також висловила абсолютну впевненість, що він не протидіятиме слідству та не тікатиме.
Сам Коломойський розповів, що нікого не звинувачує. Він також поінформував, що судять його не як громадянина України, оскільки “нібито забрали громадянство”, але український паспорт він “нікому не віддавав”.
Врешті після розгляду апеляції суд залишив запобіжний захід без змін. Відповідне рішення оголосив головуючий колегії суддів Віктор Глиняний.
Таким чином, Ігор Коломойський залишається під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 3,89 млрд грн.
Олігарха Ігоря Коломойського підозрюють у шахрайстві та відмиванні грошей. За даними слідства СБУ, протягом 2013-2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
2 вересня в Буковелі Коломойському оголосили про підозру у відмиванні понад пів мільярда гривень.
7 вересня Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень “Приватбанку”.
15 вересня олігарх отримав нову підозру за трьома статтями. За даними СБУ, в період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн. Для цього він створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером, зазначили в СБУ.
Нагадаємо, 1 лютого 2023 року стало відомо, що силовики проводять обшук у будинку Коломойського в Буковелі.
Тоді йшлося про те, що Служба безпеки України викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ “Укрнафта” та ПАТ “Укртатнафта”. Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.
Близько півночі з 15 на 16 вересня Шевченківський районний суд Києва збільшив розмір застави олігарху Ігорю Коломойському до 3 млрд 891 млн гривень – замість майже 510 млн гривень, як було призначено раніше.
Читайте також:
Антикорупційний суд відмовив в арешті активів Коломойського
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!