США передадуть Україні ракети ATACMS, але небагато, — ЗМІ

Сполучені Штати Америки все ж передадуть Україні далекобійні балістичні ракети ATACMS.

Як повідомляє NBC.News 22 вересня, посилаючись на офіційних осіб США та представника Конгресу, у цьому президента України Володимира Зеленського запевнив президент США Джо Байден під час останнього візиту.

Втім, як наголошується, це буде невелика кількість ракет далекого радіусу дії.

Коли саме ATACMS передадуть Україні, також поки не розголошується.

Як заявляв радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу 21 вересня, ракети ATACMS не надійдуть в найближчому пакеті допомоги.

У Конгресі досі тривають суперечки щодо надання Україні такого виду зброї. Кажуть, що самі не мають надлишкових ракет, а також побоюються розширення війни з Росією.

Втім, Володимир Зеленський також досить прозоро висловився з приводу перспективи отримання балістичних ракет за результатами зустрічі.

“Ми над цим питанням дуже довго й потужно працюємо. І буде так само, як із F-16. Ми розуміємо, як буде. І настане момент — ми всі це побачимо”, — зазначив президент у повідомленні, що опублікував його офіс 22 вересня.

Контекст

Візит президента Володимира Зеленського до США відбувся в той час, як Конгрес США розглядає запит Білого дому на додаткову допомогу Україні в розмірі 23 мільярдів доларів. Його схвалення все ще невизначене, оскільки в Республіканській партії існують серйозні розбіжності з цього питання. Частина правого крила Республіканської партії США на чолі з Дональдом Трампом стверджують, що Штати дають Україні занадто багато допомоги й мали б зосередитися на внутрішніх пріоритетах.

Українська сторона останні місяці активно просить США надати далекобійні ракетні системи ATACMS для ураження цілей у тилу, на окупованих територіях України.
У вересні видання Financial Times та ABC повідомляли, що США наближаються до ухвалення рішення про передання Україні ATACMS.

Ішлося про те, що Зеленський хоче вмовити Байдена передати Україні далекобійні ракети ATACMS цієї осені.

Згодом сенатори-республіканці закликали Байдена негайно передати Україні далекобійні ракети ATACMS.

Згодом стало відомо, що новий пакет американської військової допомоги Україні вартістю 325 млн доларів, не міститиме далекобійних ракет ATACMS, які просить Київ для ураження російських цілей у тилу.

Читайте також:
США оголосили про новий пакет допомоги Україні: що включає

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна