Блінкен прибув з офіційним візитом у Китай: говоритимуть і про війну в Україні

Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до Пекіна для переговорів з очільниками Китаю.

Візит очільника Держдепу до КНР триватиме два дні, повідомляє Reuters 18 червня.

Це перший візит високопоставленого представника Сполучених Штатів до Китаю за останні п’ять років, відколи Пекін у 2018-му відвідав тодішній держсекретар Майк Помпео.

Очікується, що під час свого перебування Блінкен також зустрінеться з керівником МЗС Китаю Ван Ї, а також, можливо, з лідером КНР Сі Цзіньпіном.

Як зауважує Guardian, попереднього тижня Сі прийняв у себе засновника компанії Microsoft Білла Гейтса. Тож якщо на зустріч із Блінкеном у лідера КНР раптом не знайдеться часу, це буде помітний жест.

Про поїздку глави американської дипломатії до Китаю домовилися президент США Джо Байден і Сі Цзіньпін під час зустрічі в Індонезії на саміті G20 у листопаді 2022 року.

Тоді планувалося, що Блінкен відвідає Китай у лютому-2023. Проте саме на початку лютого над територією Штатів виявили китайську повітряну кулю-шпигуна й адміністрація Байдена скасувала поїздку.

Вашингтон наполягає на необхідності комунікації на високому рівні між Сполученими Штатами й Китаєм, що особливо важливо на тлі розбіжностей між ними з різних питань та посилення географічного суперництва, особливо в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Тому однією з головних цілей своєї поїздки Блінкен назвав встановлення відкритого й потужного діалогу з китайськими офіційними особами, щоб гарантувати, що конкуренція між двома країнами не переросте в конфронтацію чи збройний конфлікт.

Держсекретар також планує обговорити питання, пов’язані з війною РФ проти України, зокрема так звані “мирні пропозиції” Пекіна й недопущення військової підтримки Росії з боку Китаю.

Читайте також:
Підсумки візиту Сі Цзіньпіня в Москву: Путін згоден “взяти за основу” мирний план КНР і готовий переходити на юань у зовнішній торгівлі

Тімоті Снайдер: США мають завдячувати Україні, яка через опір РФ значно зменшила ймовірність прямої агресії Китаю

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна