Національний університет оборони України в Києві надалі не носитиме ім’я радянського воєначальника Івана Черняховського.
Відповідний указ від 16 червня оприлюднено на сайті президента.
“Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 22 лютого 2013 року № 85/2013 “Про присвоєння імені Івана Черняховського Національному університету оборони України”, – йдеться в указі.
Також цього дня президент Володимир Зеленський відвідав вищий військовий навчальний заклад, де взяв участь в урочистостях з нагоди випуску слухачів НУО. Цьогоріч університет підготував 317 випускників стратегічного, оперативно-тактичного й тактичного рівнів підготовки.
Звертаючись до офіцерів-випускників, глава держави зазначив: “Ваш випуск відбувається у важкі й визначальні для нашої держави часи… Ви – особливе покоління українського офіцерства, ви – основа для подальшої розбудови Збройних Сил України. Разом зі своїми бойовими побратимами ви творите нашу новітню історію з новими перемогами та новими героями. Від імені Української держави дякую вам за службу Україні!”
Іван Черняховський (1907-1945) – радянський воєначальник, двічі Герой Радянського Союзу, у період німецько-радянської війни командувач 60-ї армії Воронезького фронту, згодом командувач військами 3-го Білоруського фронту, генерал армії.
Уродженець села Оксанина на Черкащині.
З 13 січня по 18 лютого 1945 року Черняховський брав участь у Східно-Прусській наступальній стратегічній операції, в ході якої 13—26 січня провів Інстербурзько-Кенігсберзьку операцію, війська фронту вийшли на підступи до Кенігсберга і блокували східнопрусське угруповання німців.
18 лютого 1945 року в районі міста Мельзак (нині Пененжно, Польща) автомобіль генерала потрапив під артобстріл, і він був смертельно поранений. Помер того ж дня.
Читайте також:
“Війна закінчиться найближчим часом. Крим сам до нас попроситься”. Бої і прогнози на два роки командира 14 омбр Олександра Охріменка
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Будемо боротися стільки, скільки буде потрібно!” Що сказав Зеленський у День захисників і захисниць
ООН надасть грошову допомогу 450 тисячам людей в Україні, щоб пережили зиму
У Києві під час монтажу розвалився проблемний міст вартістю майже мільярд гривень
Прорив нафтопроводу на Прикарпатті: внаслідок пожежі постраждали 6 людей, 2 дітей госпіталізовані
Україна відзначить День захисників 1 жовтня загальнонаціональною хвилиною мовчання
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com