У соборі Святої Софії в Києві відбувся перший випуск військових капеланів, які завершили курси підвищення кваліфікації з питань військового капеланства Збройних сил України.
Про це в суботу, 1 квітня, повідомляють “Факти“.
Підготовка 30 військових капеланів від п’яти релігійних організацій відбувалася на базі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Усі вони вже мають офіцерські звання та служать у своїх частинах і підрозділах, але тепер іще й пройшли спеціальну підготовку.
Благословити військових пастирів прийшли предстоятелі ПЦУ митрополит Епіфаній, очільник Української Греко-католицької церкви Святослав, заступник голови Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів пастор Сергій Мороз, заступник старшого єпископа Української Євангельської церкви Іван Русин та старший пастор релігійного центру Рада християнських церков і релігійних організацій СКИНІЯ Рустам Фатуллаєв.
Це перша група військових капеланів, яка закінчила спеціальний курс і пройшла навчання в умовах, наближених до бойових. Зокрема, капелани, які відповідно до свого служіння не можуть стріляти, вивчали загальноармійські поняття, виконання офіцерських обов’язків, тактичну медицину і види озброєнь.
Нагадаємо, що закон про військових капеланів в Україні був ухвалений наприкінці 2021 року.
Як відомо, де-факто інститут капеланів в Україні існує щонайменше з 2014 року, відколи почалася воєнна агресія РФ і чимало священнослужителів приєдналися до війська, щоб підтримувати моральний дух військовослужбовців у тому числі й на передовій. Проте на той час капелани працювали при бойових підрозділах як цивільні, адже їхня діяльність ніяк не була унормована законодавчо.
З весни 2022 року священники-капелани приймають військову присягу й отримують відповідні соціальні гарантії.
“Ми кардинально змінили наш підхід до служби військового капеланства. Зараз ми перейшли повністю на стандарти НАТО. Тобто військовий капелан є офіцером служби. Підписує контракт, і він в однострої з рештою військовослужбовців. Весь рівень соціального захисту, як до військовослужбовця. Наразі в нас йде процес переформатування”, – пояснював на початку курсу керівник військового капеланства ЗСУ Олексій Терещук.
Читайте також:
Уряд затвердив порядок видачі мандата на капеланську службу в ЗСУ
Капелани українського війська: скільки їх, яких конфесій, як служать
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!