“Паша Мерседес обіцяє своїм монахам, що влітку в Київ прийдуть російські війська”

Андрій Ковальов
історик, політолог, релігієзнавець та церковний діяч, пресофіцер 112-ї бригади ТрО, речник Генштабу ЗСУ

(FB)

Останніми днями підсанкційний громадянин України Петро Лебідь, більш відомий під псевдонімом “митрополит Павло” – один із чільних лідерів Російської православної церкви в Україні – збирає різноманітні наради з монахами РПЦ в Україні, які мешкають у Києво-Печерській Лаврі.

Ніколи “митрополит Павло” так часто не спілкувався зі своїми монахами, як зараз – напередодні ймовірного виселення з Києво-Печерської Лаври.

Це зрозуміло, бо “Павло” намагається зберегти братію свого монастиря, або бодай його ядро. Спочатку Лебідь роздавав монахам конверти, щоб мотивувати їх залишатися з ним. Потім чавив монахам на жалість, що, мовляв більшості з них немає де жити, а значить, їх викинуть на вулицю. Днями на зборах “Павло” вирішив підбадьорити монахів і сказав, що навіть якщо 29 березня їх виженуть з Лаври, то влітку вони знову туди повернуться. Лебідь заявив, що його куратори з Москви запевнили його, що влітку російські війська будуть у Києві і Путін особисто пообіцяв, що поверне московських монахів до Лаври.

Звучить як мінімум смішно, бо вже пройшло трохи більше року, як російські окупанти пробували взяти Київ за три дні, і ми пам’ятаємо, чим це закінчилося для російських загарбників.
Щодо стратегії поведінки Московського патріархату у Лаврі. Ця стратегія постійно змінюється.

Як тільки “Паша Мерседес” отримав від заповідника повідомлення про розірвання угоди з Московським патріархом на аренду приміщень заповідника Києво-Печерської лаври, нібито куратори з Москви дали наказ із Лаври не виходити і займати оборону. Минулого тижня стратегія змінилася: куратори з Москви дали розпорядження – всім монахам, послушникам, трудникам, семінаристам і співробітникам синодальних управлінь 29 березня дружно і гучно вийти з Лаври, щоб створити картинку для Путіна про нібито “переслідування російський православних” в Україні.

Тиждень із Лаври вантажівками вивозили речі на орендовані під Києвом склади. Монахам сказали, що про житло вони можуть не переживати, бо їх виселять у санаторій, який для них орендував протодиякон Вадим Новінський-Малхасян.

Кілька днів тому з Москви прилетіла

нова директива – нікому з Лаври не виходити і закликати своїх адептів “захищати Лавру всіма легальними методами”.

Москва підвищує ставки і хоче використати ситуацію з Києво-Печерською Лаврою для ескалації ситуації в тилу воюючої України.

Читайте також:
Моспатріархату закрили доступ до печер і мощів Києво-Печерської лаври

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна