Активіст Роман Ратушний після загибелі на війні здобув судову перемогу над Корбаном у справі Протасового Яру

Київська громада, яка захищає зелену зону в Протасовому яру від забудови, здобула проміжну перемогу у Верховному Суді в справі “Корбан проти Романа Ратушного і ГО “Захистимо Протасів яр”. Верховний Суд України скасував постанову Київського апеляційного суду на користь Корбана і направив справу на новий розгляд в апеляцію.

Про це група”Захистимо Протасів яр” повідомила в соцмережі пізно ввечері 2 березня.

Постанова була винесена 8 лютого.

Таким чином, Верховний Суд скасував рішення, ухвалене в першій інстанції Солом’янським райсудом, яким
вимоги олігарха Корбана були переважно задоволені.

Ідеться про справу про захист честі й гідності Геннадія Корбана, зокрема про поширення Романом Ратушним інформації щодо Корбанової причетності до компанії-забудовника – ТОВ “Дайтона Груп”, спроб забудови Протасового Яру та морально-етично-кримінальних якостей особистості олігарха.

Раніше райсуд та апеляційна інстанція стали на бік Корбана і присудили йому компенсацію за “моральні страждання” в розмірі 25 тис. грн.

Як відомо, засновник ГО “Захистимо Протасів Яр” Роман Ратушний після початку повномасштабного вторгнення росіян став на захист України і загинув 8 червня 2022 року в районі Ізюма на Харківщині в лавах 93 омбр. Тепер громадську організацію захищає адвокатка Оксана Михалевич.

Роман Ратушний і Євгенія Закревська

Адвокат Євгенія Закревська, яка представляє інтереси Ратушного, зараз воює в ЗСУ. Вона наголошує, що в таких справах теж існує правонаступництво, і Київський апеляційний суд у постанові від 8 вересня 2022 року це не врахував.

“Ромину апеляцію розглянули після його загибелі без його адвокатів одночасно й без адвокатів його батьків – як правонаступників Роми. Їх просто не допустили в засідання. Саме це і стало підставою для скасування постанови апеляції. Верховний Суд категорично зазначив, що в даній справі допускається правонаступництво і що це процесуальне порушення – дуже суттєве. Саме про це я, власне, і наголошувала в касаційній скарзі”, – написала Закревська в фейсбуці.

Рішення на користь загиблого Ратушного ухвалив Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду – головуючого – Крата В. І., суддів Антоненко Н. О. (суддя-доповідач), Дундар І. О., Краснощокова Є. В., Русинчука М. М..

Відтак справа повернута на повторний розгляд в апеляції.

“Сподіваємось, що об’єктивна реальність все ж таки переможе в цьому спорі”, – додала Закревська.

 

У свою чергу ГО “Захистимо Протасів Яр” нагадала: ще 9 грудня 2021 року Роман Ратушний писав про те, як “Корбан вирішив поборотись за свою “репутацію”.

“Якщо ТОВ “Дайтона Груп” не може збудуватись у Протасовому яру, а залякати опонентів не виходить навіть кримінальними провадженнями і криміналом, то в засобах боротьби залишається ще й такий інструмент заткнути рот, як позов про захист честі і гідності”, – зазначав активіст.

Хто такий Роман Ратушний

Ратушний Роман Тарасович — громадський діяч, відомий боротьбою за збереження Протасового Яру в Києві.

Син письменниці, журналістки Світлани Поваляєвої та журналіста, активіста руху “Збережи старий Київ” Тараса Ратушного.

Народився 5 липня 1997 року в Києві.

Брав активну участь у Євромайдані, разом з іншими студентами постраждав від атаки “Беркута” в ніч на 30 листопада та 11 грудня 2013 року під час штурму Майдану. Подав з цього приводу скарги в Європейський суд з прав людини і виграв ці справи. Суд встановив порушення державою права на мирні зібрання і переслідування учасників протестів під час Євромайдану з метою їх покарання за участь у протестах та залякування інших від подальшої участі в мітингах.

У 2018 році Ратушний очолив ініціативу “Захистимо Протасів Яр”, а в 2019 році — однойменну громадську організацію, що були націлені на збереження зеленої зони у Протасовому Яру в центрі Києва та недопущення забудови, яку має намір здійснити ТОВ “Дайтона Груп”, близька до великого бізнесмена Геннадія Корбана.
У жовтні 2019 року Роман заявив про погрози йому фізичною розправою і опублікував записи відповідних діалогів із заступником керівника офісу президента Андрія Смирнова, а згодом також Геннадія Корбана. Активіст був вимушений переховуватися.
Зрештою наміри забудовника збудувати на схилі три 40-поверхівки були зірвані. Господарський суд у 2021 році визнав недійсним договір суборенди земельної ділянки, де вирубала дерева “Дайтона” і де два роки тому активісти зупинили будівництво через суд.

Роман Ратушний

У березні 2021-го Роман був неправомірно арештований після акції протесту під офісом президента, коли прибічники Сергія Стерненка палили фаєри, розбили скло у дверях і обписали стіни.

Після повномасштабного вторгнення РФ Ратушний став добровольцем до лав Сил оборони України, створив підрозділ “Протасів яр”. Спершу захищав Київ, згодом діяв на Сумщині. Від початку квітня воював у Харківській області, зокрема в Ізюмському районі, у розвідувальному взводі в складі 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ “Холодний Яр”. Позивний “Сенека”.

Загинув 8 червня 2022-го, потрапивши у ворожу засідку.

Після цього Київрада перейменувала вулицю Волгоградську неподалік Протасового яру на честь Романа Ратушного.

Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (2022, посмертно) – за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Читайте також:
“Рома не хотів би, щоб ми плакали. Він хотів би, щоб ми перемогли”. Письменниця Світлана Поваляєва – про свого сина Романа Ратушного

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна