Путін передав у Держдуму законопроєкт про вихід РФ із договорів Ради Європи

Президент РФ Володимир Путін 17 січня скерував до Державної думи проєкт закону про припинення дії щодо Росії міжнародних договорів Ради Європи.

Про це повідомляє “Європейська правда“.

Законопроєкт передбачає, що міжнародні договори, укладені Росією та Радою Європи, вважатимуться такими, які втратили чинність після 16 березня 2022 року.

Серед них – Конвенція про захист прав людини та основних свобод, Європейська конвенція про припинення тероризму, Європейська хартія місцевого самоврядування, Європейська соціальна хартія тощо.

Як писала “Новинарня“, наприкінці грудня російський уряд запропонував Путіну денонсувати дії міжнародних договорів Ради Європи.

Нагадаємо, у березні 2022 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення про виключення Російської Федерації, а також закликала надати Україні засоби захисту повітряного простору. Перед цим Росія, зрозумівши, що не уникне виключення, подала до Страсбурга заяву про самостійний вихід.

Європейський суд з прав людини ухвалив призупинити розгляд усіх скарг проти РФ, але пізніше їх відновив.

Сама ж Росія у червні вирішила не виконувати рішення ЄСПЛ, винесені після 15 березня 2022 року.

Генсек Ради Європи заявила, що Росія згідно з міжнародним правом все одно зобов’язана виконувати рішення ЄСПЛ, ухвалені проти неї.

Читайте також:
ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала Росію “терористичним режимом”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна