Україна фактично виграла і другий етап великої війни з Росією, що закінчився так званою “оперативною паузою” – адже не допустила втрати території Донецької області і залишків Луганської. Надалі, після відносної перерви, важливим для обох сторін буде четвертий етап – осінь до середини жовтня, коли погодні умови ще дозволятимуть легко маневрувати та здобувати певні території. Після цього настане тривалий період позиційної зимової війни.
Таку думку в програмі “Лиховій і Дикий” на YouTube-каналі “Новинарня” висловив військовий експерт, волонтер, ветеран АТО, науковець Євген Дикий (відео оприлюднене 21 липня).
Відео:
За словами Євгена, коли “росіяни вперлися в другу лінію оборони, підготовлену ЗСУ для виходу з Лисичанська – тоді закінчився другий етап війни” з РФ, якщо рахувати від повномасштабного вторгнення.
“Формальним моментом його (другого етапу) закінчення слід вважати оголошення ними так званої “оперативної паузи”, – визначив Дикий.
Він нагадав: після того, як російські війська змогли прорвати важливу лінію оборони України в районі Золотого і Гірського та прорвалися до траси Лисичанськ-Бахмут, ЗСУ були змушені залишити Лисичанськ.
“Інше питання, що це була остання їхня (росіян) перемога. На цьому етапі війни принаймні. Вони вперлись далі в цю лінію оборони, умовно кажучи – Слов’янсько-Авдіївську дугу, – і все. (…) Цим другий етап війни закінчився. Він зайняв три місяці, на відміну від першого, п’ятитижневого. І він закінчився нашою перемогою. Тільки ми чомусь її не так бачимо і не так відчуваємо. Бо це не виглядає так яскраво, як перемога під Києвом”, – констатував Євген Дикий.
“Після перемоги під Києвом росіяни тікали, відступали з чотирьох областей, це було очевидно. Насправді другий етап – битву за Донбас – ми теж виграли. Вона нам набагато дорожче дісталася, за втратами. Тому нам зараз боляче, важко. Але ми знову перемогли. Тільки якщо перша перемога була нокаутом, то друга – за очками”, – сказав експерт.
Він відзначив, що на цьому етапі москалі провалили навіть свою задачу-мінімум – “звільнити республіки Донбасу”.
“Третій етап війни – це оперативна пауза. Насправді пауза з двох боків. У цій паузі ми по максимуму використовуємо потенціал HIMARS’ів і нової ствольної артилерії, яка нам потрошку “капає” від союзників… Ми кошмаримо їхні (росіян) склади і пункти управління, і цим ми унеможливили їхній наступ.
Те, що вони зараз будуть пробувати наступати по всіх напрямках, як наказав Шойгу, – це імітація для командування. Вони самі розуміють, що перспектив прориву в них немає ніде. Більш того, зараз вони більше зайняті розв’язанням логістичних проблем, перебудовою своєї логістики, щоб вивести із зони дії HIMARS’ів.
При цьому потрібно розуміти, що і в нас зараз немає сил, щоб розвинути контрнаступ. Тому в нас теж певна оперативна пауза”, – констатував експерт.
Він зазначив, що і в цій паузі будуть локальні бої, здебільшого для стримування наступу, будуть втрати.
“І обидві сторони готуються до четвертого етапу. Його визначать певні погодні умови. Очевидно, що активні дії, пересування, звільнення територій – вони можливі максимум до середини жовтня. Далі підуть дощі, ґрунт почне грузнути – обидві сторони стануть аж до пізньої весни на тій лінії, на якій вони будуть у жовтні.
Тому не треба бути (…) великим Залужним, щоб розуміти: восени буде “двіж”.
В оксамитовий сезон: серпень, вересень, початок жовтня. Оце той таймінг, у який ще можна зробити серйозні зміни. Якийсь великий шматок або завоювати, або відвоювати. Обидві сторони будуть намагатися використати цей проміжок. Далі буде дуже довга пауза позиційної, такої марудної зимової війни”, – зробив висновок аналітик.
Читайте і дивіться першу велику розмову з Євгеном Диким щодо аналізу подій на фронті:
Для війни “вдовгу” не важить, що зараз ми втратимо шматок Донбасу
Підпишіться на наш канал в YouTube, щоб не пропускати варті уваги відео
– ми їх робимо без хайпу, з розумінням справи.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!