Росія оскаржила повернення скіфського золота в Україну

Окупаційна адміністрація Криму подала касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Амстердама щодо повернення скіфського золота в Україну.

Про це в четвер, 27 січня, у фейсбуці повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джаппарова.

Окупанти встигли подати апеляцію в останній день.

“Ми не здивовані, що російський окупант хоче продовжити свою брудну гру, щоб якнайдовше затягнути судовий процес, який уже триває сім років. Але хоч би скільки це тривало в часі, ми продовжимо захист своїх інтересів. Ми готові втретє довести приналежність артефактів до музейного фонду України вже у Верховному суді Королівства Нідерланди”, – написала вона.

“Ну що ж, скіфське золото поки що постоїть в Амстердамі. Вчора, в останній можливий день для подання апеляції, так звані кримські “музеї” встигли подати касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Амстердама щодо повернення скіфського золота в Україну. Боротьба триває”, – йдеться в повідомленні громадської організації “Крим SOS”.

Нагадаємо, 26 жовтня 2021 року Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції “скіфського золота”, ухвалив рішення повернути експонати виставки “Крим. Золотий острів у Чорному морі” на територію суверенної держави Україна.

Однак чотири кримських музеї – Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник “Херсонес Таврійський” – мали право звернутися до Верховного суду Гааги у Нідерландах, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.

Наприкінці квітня 2021-го в Нідерландах поновили розгляд апеляції у справі про “скіфське золото”. Провадження раніше було призупинене до розв’язання питання про відвід судді.

Нагадаємо, колекція експонувалась на виставці “Крим – золотий острів у Чорному морі”, яка спочатку проходила у Рейнському крайовому музеї у німецькому Бонні (до 19 січня 2014 року), а потім відкрилась в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Вона тривала з 7 лютого по 31 серпня 2014 року.
Експозиція була сформована з колекцій п’яти українських музеїв та історико-культурних заповідників.

Експонати надали Музей історичних коштовностей України, Національний заповідник “Херсонес Таврійський”, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник, Центральний музей Тавриди.
У колекції більше 2 тисяч експонатів загальною вартістю понад мільйон євро.
Після завершення експозиції 19 об’єктів, серед яких легендарні золоті меч та щит, повернулися до Музею історичних коштовностей у Києві.
Решта ж зібрання, а саме 565 музейних предметів та 2111 одиниць зберігання, загальна вартість яких складає майже 1,5 млн євро стала предметом суперечки, адже була позичена з чотирьох музеїв Криму, анексованого Росією після початку виставки — у березні 2014 року.

14 грудня 2016 року суд Амстердама ухвалив рішення повернути “скіфське золото” Україні.

28 березня 2017 року суд отримав від російських окупантів апеляцію на це рішення суду. “Скіфське золото”, допоки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

У липні 2019 року Апеляційний суд Амстердама відклав ухвалення остаточного рішення у цій справі.

Читайте також:
Зеленський прокоментував рішення суду Амстердама: “Спочатку повернемо “скіфське золото”, а потім і Крим”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна