Суд Амстердама розгляне апеляцію щодо “скіфського золота” у березні

 

Апеляційна скарга окупаційної влади Криму на рішення Амстердамського суду про повернення в Україну “скіфського золота” розглядатиметься у березні 2019 року.

Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає “Укрінформ”.

“Вперше анонсую слухання великої справи, яку розпочало Міністерство юстиції в Амстердамі щодо “скіфського золота”, яке було вкрадене окупантами. Зараз воно знаходиться на території Нідерландів. Ми виграли першу інстанцію в Амстердамі, де суд визнав, що ці цінності є українськими. 11-12 березня поточного року буде слухання в апеляційній інстанції. Ми маємо чітку юридичну позицію”, — розповів Петренко.

Також міністр зазначив, що сам буде представляти позицію України на майбутньому слуханні.

Нагадаємо, що колекція експонувалась на виставці “Крим — золотий острів у Чорному морі”, яка спочатку проходила у Рейнському крайовому музеї у німецькому Бонні (до 19 січня 2014 року), а потім відкрилась в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Вона тривала з 7 лютого по 31 серпня 2014 року.

Експозиція була сформована з колекцій п’яти українських музеїв та історико-культурних заповідників.

Експонати надали Музей історичних коштовностей України, Національний заповідник “Херсонес Таврійський”, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник, Центральний музей Тавриди.

У колекції більше 2 тисяч експонатів загальною вартістю понад мільйон євро.

Після завершення експозиції 19 об’єктів, серед яких легендарні золоті меч та щит, повернулися до Музею історичних коштовностей у Києві.

Решта ж зібрання, а саме 565 музейних предметів та 2111 одиниць зберігання, загальна вартість яких складає майже 1,5 млн. євро стала предметом суперечки, адже була позичена з чотирьох музеїв Криму, анексованого Росією після початку виставки — у березні 2014 року.

14 грудня 2016 року суд Амстердама ухвалив рішення повернути “скіфське золото” Україні.

Читайте також:
“Приватбанк” виграв суд у Росії за активи в окупованому Криму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]