В окупованій Горлівці бойовики взяли в заручники спостерігачів ОБСЄ

В окупованій Горлівці на Донеччині незаконні збройні формування так званої “ДНР” заблокували спостерігачів з Організації з безпеки і співробітництва в Європі на передовій патрульній базі. Вони оточили готель і забороняють їм вийти.

Як передає “Новинарня“, про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ, опублікованому в неділю, 17 жовтня.

“О 16:03 17 жовтня СММ зафіксувала, що автомобільні ворота передової патрульної бази (ППБ) місії в населеному пункті Горлівка (непідконтрольний урядові, 39 км на північний схід від Донецька) були замкнені за допомогою ланцюга та навісного замка, а південніше воріт була запаркована машина (із блакитними табличками “ДНР”), що блокувала виїзд. Спостерігачі також бачили двох членів збройних формувань, які стояли поряд із машиною”, – йдеться в повідомленні.

Власник готелю, в якому розташована передова патрульна база, повідомив співробітникам місії, що їм не дозволять залишати приміщення, пославшись на “накази від “мера Горлівки”. Також він заявив, що всі виходи були заблоковані членами збройних формувань.

“Використовуючи камери відеоспостереження, співробітники ОБСЄ побачили, що перед готелем встановлені три намети, навколо яких зібралися щонайменше чотири людини”, – додали в місії ОБСЄ.

О 17:00 двоє чоловіків у цивільному одязі увійшли в готель і заявили, що співробітникам ОБСЄ не можна залишати приміщення готелю, поки не буде звільнений член збройних формувань Андрій Косяк, що був затриманий Збройними силами України в межах ділянки розведення в районі Золотого 13 жовтня.

“Ця ситуація продовжилася й після закінчення звітного періоду та досі триває. За спостереженнями Місії, ситуація була спокійною”, – зазначили в ОБСЄ.

Передова патрульна база в Горлівці є офісом СММ/ОБСЄ, на який поширюються відповідні імунітети і привілеї, підкреслюється в оперативному звіті місії.

“Обмеження доступу в офіс і з нього розглядається як порушення таких імунітетів і привілеїв, а також відповідних зобов’язань тими, кому належить фактичний контроль. Рішення Постійної ради ОБСЄ № 1117 передбачає забезпечення безпечного та надійного доступу Місії по всій Україні. Необмежений і безумовний доступ до всіх районів є критично важливим для забезпечення ефективного моніторингу та звітування про безпекову ситуацію, а також виконання інших передбачених мандатом завдань”, – йдеться в повідомленні.

Як інформувала “Новинарня“, 13 жовтня стало відомо, що українські військовослужбовці ЗСУ затримали бойовика “ЛНР” Андрія Косяка, який під приводом розмінування території вів розвідку залишених позицій Збройних сил України поблизу Золотого на Луганщині. На ньому була символіка так званого представництва “ЛНР” в СЦКК, при собі він мав пістолет Макарова. Служба безпеки України заявила, що Косяк має громадянство РФ, кримінальне минуле та обвинувачується в умисному вбивстві 2010 року. В армії “ЛНР” він служив мінометником. На його мобільному телефоні виявили відео, що свідчить про участь в обстрілі позицій ЗСУ.
Слідчі СБУ повідомили Косяку про підозру у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України.

Після цього угруповання “ЛНР” заявило, що припинило всі контакти з Києвом у Спільному центрі контролю й координації та участь у ТКГ. Сепаратисти в Луганську заявляють, що Косяк був затриманий під час узгоджених з ОБСЄ робіт на КПП “Первомайськ – Золоте”.

15 жовтня бойовики почали залучати людей до пікету й блокування готелю Park Inn у Донецьку, де базується місія ОБСЄ, обвинувачуючи спостерігачів у потуранні українським силовикам та вимагаючи від України звільнити Косяка.
Після блокування готелю СММ ОБСЄ заявила про призупинення своєї роботи на Донбасі.

Читайте також:
У Донецьку блокують готель ОБСЄ, вимагаючи від України звільнення бойовика “ЛНР” Косяка. Але Київ має рацію

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна