Росія заблокувала роботу гуманітарної групи в ТКГ, – Гармаш

 

Росія заблокувала роботу гуманітарної робочої групи у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України.

Про це у вівторок, 14 вересня, повідомив представник Донеччини в ТКГ, журналіст Сергій Гармаш у фейсбуці.

Він зазначив, що Москва зараз заблокувала роботу гуманітарної робочої групи у ТКГ, “відправивши туди терористку Пирогову, присутністю якої раніше блокувала роботу політичної робочої групи”.

Але, розблокувавши роботу політичної групи, представники Москви у ТКГ фактично зривають тепер обговорення необхідних питань.

“Розблокувати процес роботи групи не означає почати працювати. І тут найцікавіше – основні зусилля Москви і її маріонеток з Донецька і Луганська сьогодні були спрямовані на те, щоби зірвати обговорення і, відповідно, подальшу імплементацію горезвісної “формули Штайнмайєра”, – написав журналіст.

Він зазначив, що на обговоренні цього питання наполягала Україна і модератор від ОБСЄ, але протилежна сторона заявляла, що це питання другорядне і вони хочуть обговорювати якийсь “план дій”, представлений ОРДЛО, а не формули або закони.

“Останнє зрозуміло – обговорення Києвом «плану дій» ОРДЛО означатиме визнання їхньої суб’єктності на переговорах, хоча, вони не є ні стороною конфлікту, ні членом ТКГ. Цього Москва тільки й домагається вже восьмий рік. Але те, що вони так демонстративно «забивають» на «формулу Штайнмайєра», до прийняття якої закликають Берлін і Париж, – це вже привіт Європі», – поскаржився Гармаш.

Він переконаний, що представники Росії також відкрито ігнорують міжнародне право, коли розглядають створення можливості для жителів ОРДЛО брати участь у майбутніх виборах до Держдуми.

“Вони і поза ТКГ «забили» і на Європу, і на все міжнародне право. А як ще розглядати створення можливості і заклик прийти і «проголосувати» на виборах до Російської Держдуми в «інфоцентрах», розташованих на території України? Яка дипломатія може бути з людьми, яким на все начхати, для яких не існує жодних правил?”, – заявив Гармаш.

Як інформувала “Новинарня“, участь у переговорах ТКГ беруть представники ОБСЄ (як посередники) та сторін конфлікту – України й Росії. При цьому Москва на своєму боці залучає як “експертів” людей від терористичних організацій “ДНР/ЛНР” та намагається зробити їх окремою повноцінною стороною діалогу з Києвом.
На відеоконференції 17 березня українська сторона в ТКГ відмовилася від роботи через присутність на переговорах так званої “експертки” від ОРДО Майї Пирогової, засудженої в Україні за тероризм.
“Ми спочатку попередили, що якщо засуджена за тероризм Майя Пирогова братиме участь у роботі ТКГ, українська делегація виходить з кімнати (віртуальної) переговорів…. Але… Почався звіт політичної підгрупи, громадянка Пирогова поряд із Никаноровою, запрошеною РФ з ОРДО. Українська делегація покинула кімнату”, – розповів тоді Сергій Гармаш. Тоді ТКГ почала заслуховувати звіти по інших робочих групах, де немає Пирогової.

Нагадаємо, навесні 2003 року співробітниця “міністерства інформації ДНР” Майя Пирогова заявляла, нібито коронавірус навмисно був запущений американцями, щоб зірвати святкування 75-річного ювілею Великої Перемоги в Росії, куди були запрошені світові лідери, та маніфестації “безсмертного полку” в різних країнах світу.

Читайте також:
Арестович: Кравчук перебуває на реабілітації, у ТКГ його не буде до кінця року

Росія знову хитро хотіла “запхати” засуджену за тероризм Пирогову в роботу ТКГ


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна