Три уроки Афганістану для України, що воює

 

Сергій Місюра (Капітан Прайс)
військовослужбовець ЗС України

(FB)

Так вже сталося, що на момент трагічних подій в Афганістані я у відпустці і вже цілий тиждень відпочиваю. Навіть від соцмереж – і це, напевно, найкращий мій відпочинок у цьому році.

Але Афганістан показав одну велику істину, за яку я виліз з офлайну до запланованої дати – Дня Незалежності.

Ти або борешся за свою ідентичність і становлення Країни, або падаєш з літака, тому що всі втекти не зможуть.

А боротись за тебе, навіть із нереальними покладами рідкоземельних матеріалів, ніхто не буде.

Талібан був створений у Пакистані в 90-х роках з меншою ціллю (там навіть переклад, якщо я не помиляюсь – “студенти”) на основі дітей, що вижили після радянського вторгнення. Таліби були вирощені й зазомбовані ідеологічними фанатиками Корану для зміни Афганістану, вони билися 20 років і чекали свого часу. Вони були мотивовані більше, ніж будь-який американець – у них є віра і ціль. Хай яка вона радикальна і дика для цивілізованого світу, але вони її досягли.

Американці не будуть витрачати трильйони доларів і покоління своїх солдатів за те, що афганці не захотіли створювати свою Державу.

Звісно що Талібан я точно не підтримую, тому що це ідеологічні фанатики і терористи. Але вони показали, як треба йти до цілі. Через роки. Через відсутність бронежилетів і всього, з чим воює цивілізований світ. В них навіть притомного і центрального командування не було – тому і не було з ким домовлятись усі ці 20 років.

Афганістан сьогодення показав знакові три аспекти, що нам потрібно запам’ятати, і вони для мене найголовніші:

1. Не борешся ти – ніхто замість тебе не буде битись, наприклад, із Росією, на твоїй території, за твоє світле майбутнє. Хай скільки тобі вже допомогли.

2. Якщо ти маєш ціль, вона національна – вибери, покажи її та роби все для її здійснення. Незалежно скільки тобі буде потрібно часу і ресурсів.
Якщо ми ідеологічно будемо боротись за своє становлення, побудову Держави та перемогу над ворогом – через деякий період на шкалі історії ми досягнемо мети.

3. Якщо ти не маєш цілі, не робиш все можливе і неможливе для її досягнення, не борешся на всіх фронтах, а складеш лапки і зброю, бо “ліш би нє било вайни і снаряди нє лєталі” – ти приречений бути вбитим ворогом.
Навіть якщо ти найкрутіший спецпризначенець країни і вас тисячі, але ви склали зброю – і вас розстрілюють. Зі слабкими ніхто не буде говорити. Ніколи. Ні в якій країні.

Але ми змогли вистояти у 2014-му. Стоїмо зараз і не будемо здаватись.

І однозначно переможемо цього упиря з гранатою. Просто треба більше часу, трохи ресурсів та повна підтримка українців для досягнення нашої головної мети – Велика, Незалежна та Переможна Україна. Назавжди. Амінь.

Слава Україні! І слава ЗСУ!

Читайте також:
Звернення Байдена до нації щодо Афганістану: Я не повторюватиму помилки, які ми зробили в минулому


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна