У Нью-Йорку на Донеччині встановили першу табличку із відновленою назвою селища. ВІДЕО

 

У місті Нью-Йорк на Донеччині встановили першу табличку із відновленою назвою селища.

Про це у вівторок, 6 липня, повідомив у фейсбуці лідер “Європейської солідарності”, народний депутат Петро Порошенко.

“Місто – під захистом 10-ї огшбр. Ми зараз перебуваємо біля колишнього кооперативного магазину колишньої німецької колонії Нью-Йорк, заснованої в 19 столітті. Ця будівля споруджена в 1910 році. Сьогодні тут музей Нью-Йорку. Хотіли відвідати його, але як тільки стало відомо, що ми із командою їдемо сюди, то директора змусили закрити музей на величезний замок. І не лише ми, ніхто не має змоги відвідати… Таким вчинком Зеленський перетворюється на дрімучого Януковича. Вам це не допоможе. Ми все одно ще раз сюди завітаємо. Не витрачайте сили!”, – сказав Порошенко.

Також він повідомив, що привіз до Нью-Йорка першу таблицю із новою назвою селища.

Згодом її встановили на вказівнику при в’їзді до населеного пункту.

Як інформувала “Новинарня“, 1 липня Верховна Рада підтримала перейменування селища міського типу Новгородське, що на Донеччині, на Нью-Йорк.

Посольство США привітало відновлення історичної назви для прифронтового населеного пункту.

3 лютого 2021 року парламентський комітет із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав подання Донецької обласної військово-цивільної адміністрації щодо перейменування селища міського типу Новгородське Бахмутського району Донецької області на селище міського типу Нью-Йорк (повернення історичної назви).
У березні стало відомо, що в селищі сфальсифікували підписи проти перейменування.

Селище на березі річки Кривий Торець, що на півночі Донецької області, неподалік сучасного Торецька, наприкінці XIX століття заснувала громада німців-менонітів.

Ідею назвати містечко Нью-Йорком приписують двом німцям-засновникам:

  • Яків Унгер – підприємець, який побудував перший у селищі паровий млин – був зачарований американським мегаполісом і тому почав називати своє селище Нью-Йорком;
  • інженер Яків Нібур – подарував офіційну грамоту з назвою селища Нью-Йорк своїй дружині-американці, яка нібито дуже сумувала за батьківщиною.

Свою історичну назву український Нью-Йорк носив до 1951 року – потім радянська влада перейменувала його на смт Новгородське.

Читайте також репортаж “Новинарні” з Новгородського: 
Нью-Йорк, з якого видно Горлівку.
Німецьке селище в “сірій зоні” показує себе і свою історію

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.