Голова наглядової ради “Нафтогазу” Споттісвуд ініціює відсторонення Вітренка

 

Голова наглядової ради “Нафтогазу України” Клер Споттісвуд скликає позачергове засідання ради, щоб обговорити відсторонення Юрія Вітренка від виконання обов’язків голови правління компанії у зв’язку з приписом Національного агентства з питань запобігання корупції про невідповідність його призначення Закону України “Про запобігання корупції”.

Про це в середу, 16 червня, повідомляє департамент з інтегрованих комунікацій НАК “Нафтогаз України”.

“Я скликала позачергове засідання наглядової ради, щоб обговорити відсторонення голови правління. З метою забезпечення дотримання найвищих стандартів належного корпоративного врядування, я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам “Нафтогазу” та України”, — зазначила Споттісвуд.

Голова наглядової ради обговорила ситуацію з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та міністром юстиції Денисом Малюською та очікує від уряду як акціонера “Нафтогазу” остаточного рішення найближчим часом.

“Негайно обговорила ситуацію, що склалася, з акціонером — урядом України. Прем’єр-міністр України разом із міністром юстиції взяли участь в обговоренні від імені уряду. Шмигаль зобов’язався прийняти остаточне рішення, у тому числі вирішити питання щодо припинення строку дії контракту з Вітренком, як вимагається, протягом десяти робочих днів, починаючи з 15 червня 2021 року”, — підсумувала Клер Споттісвуд.

Водночас голова правління “Нафтогазу” Юрій Вітренко зазначив, що наглядова рада інформацію щодо припису НАЗК з ним не обговорювала. Вітренко підкреслив, що вважає припис НАЗК таким, що суперечить букві та духу закону та є прикладом “вибіркового правосуддя”.

Водночас голова НАЗК Олександр Новіков у інтерв’ю “Українській правді” прокоментував припис так: “Ми не встановили жодного конфлікту інтересів у діяльності Юрія Вітренка. Але, на жаль, закон забороняє особі, яка ухвалювала рішення щодо підприємства, керувати ним впродовж року після звільнення”.

На думку юридичного департаменту НАК “Нафтогаз України”, припис є необґрунтованим та не відповідає вимогам законодавчих актів.

Читайте також:
Вітренко запропонував купувати газ у “незалежних компаній” Росії

Юристи “Нафтогазу” звертають також увагу, що виконання однієї з вимог припису (скасувати пункт 9 розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.04.2021 №370-р.) призведе до скасування рішення загальних зборів компанії про уповноваження міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на підписання цивільно-правових договорів із членами наглядової ради.

14 червня голова НАЗК Олександр Новіков вніс Кабінету Міністрів припис про усунення порушень ст. 26 Закону України “Про запобігання корупції”. У приписі вимагається: скасувати як незаконні пункти 8 та 9 розпорядження уряду № 370-р, згідно з якими обрано та призначено Юрія Вітренка головою правління НАК “Нафтогаз України”, підписано з ним контракт; вирішити питання щодо припинення строку дії контракту з головою правління НАК “Нафтогаз України” як незаконного.

Своєю чергою Вітренко повідомив, що буде оскаржувати припис НАЗК у судовому порядку як незаконний та упереджений.

15 червня 2021 року НАЗК оприлюднило висновки про невідповідність закону при призначенні Юрія Вітренка на посаду керівника НАК раніше, ніж через рік після завершення роботи в Міністерстві енергетики України.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що припис НАЗК найближчим часом буде оскаржено в суді.

Нагадаємо, 28 квітня Кабінет міністрів призначив Юрія Вітренка новим головою правління НАК “Нафтогаз України”.

Читайте також:
Коболєв оскаржить сумнівне рішення Кабміну про його звільнення з “Нафтогазу”. Вітренко поспішає прийняти справи

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.