Новий рекорд: в Україні за добу вакцинували понад 73 тис. людей

 

За минулу добу, 29 квітня, в Україні проти COVID-19 було щеплено 73 376 осіб – новий рекорд з початку вакцинації.

З них вакциновано першою дозою – 73 256 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 120 осіб.

Таким чином, упродовж 29 квітня в Україні було зроблено на 2 907 щеплень більше, ніж за попередню добу, повідомляє урядовий сайт.

Найбільше людей за минулу добу вакцинували у м. Києві – 8362 щеплення, а за весь період вакцинальної кампанії – також у м. Києві – 68871 щеплення.

Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 702 568 щеплень. Вакциновано – 702 440 осіб, з них отримали першу дозу – 702 438 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 130 осіб (із них 2 особи отримали першу дозу закордоном).

Розподіл проведених щеплень за регіонами за добу 29 квітня:

Нагадаємо, 6 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна уклала договір з американською фармацевтичною компанією Pfizer про постачання десяти мільйонів доз вакцини проти COVID-19.

Згодом міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що перші партії вакцини проти коронавірусу Pfizer надійдуть в Україну найближчими місяцями, а всі десять млн доз будуть поставлені протягом 2021 року.

Вакцинація від коронавірусу в Україні почалася 24 лютого.
Напередодні з Індії були доставлені 500 тисяч доз вакцини Covishield, розробленої Oxford/AstraZeneca та виробленої на потужностях Serum Institute (Індійського інституту сироватки).
До “груп ризику”, які потребують вакцинації насамперед, в Україні віднесли лікарів та військових у зоні ООС.
Відтак вакцинація відбувається в п’ять етапів. Перший передбачав імунізацію, насамперед, медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.

19 березня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна переходить до другого етапу вакцинації – розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення і вакцинації сімейних лікарів. Цей етап передбачає імунізацію медичних працівників, що не входять до першого етапу, людей віком понад 80 років і соціальних працівників.
Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Вакцинація проводиться двома дозами. Другу дозу вакцини пацієнти мають отримати через 12 тижнів після першої.

25 березня в Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac.

У другій половині квітня в Україні почали робити також вакциною AstraZeneca виробництва Південної Кореї (замість Covishield).

Читайте також:
Україна поступово виходить з третьої хвилі коронавірусу, – Степанов

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна