“Слуги” фальсифікують голосування комітету Ради щодо проєкту Бабиного Яру, – В’ятрович

 

Нардепи від “Слуги народу” фальсифікують голосування комітету Ради щодо проєкту Бабиного Яру.

Таку думку висловив у середу, 21 квітня, нардеп від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович на сторінці у ФБ.

Він нагадав, що тиждень тому Комітет гуманітарної та інформаційної політики розглядав проєкт постанови про вшанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, яка передбачає втілення державної концепції її меморіалізації і недопущення до цього російських олігархів.

“Обговорення важливого документа перетворили у небачений фарс, який досі триває.
Спочатку голова комітету Микита Потураєв заявив про конфлікт інтересів: “Я не можу вести далі засідання, бо я етнічний єврей”. Крім нього усунулися від роботи ще кілька представників “Слуги народу”, – переповідає перебіг подій нардеп.

Комітет проголосував, проєкт постанови отримав потрібну більшість голосів, але після цього до зали повернувся Потураєв, підтяглися інші, до того відсутні “слуги”, і спробували переголосувати підтримку постанови.

“Навіть після такої мобілізації, очевидно спонукуваної Банковою, яка, в свою чергу, спонукається російськими олігархами, забракло одного голосу. Тому нібито за підтримку переголосування зарахували голос Олександра Абдуліна. Він написав заяву, що це не так.
Відтак постанова вважається такою, що підтримана комітетом”, – пише В’ятрович.

Протягом середи, четверга, п’ятниці з цим погоджувався голова комітету Микита Потураєв, але не погоджувалася Банкова – на сайті “Слуги народу” з‘явилося повідомлення, що нібито постанову не підтримали.

Потураєв зник і відмовляється коментувати ситуацію. Натомість з’явилася заява його заступниці Євгенії Кравчук: “Не виключено, що ми з колегами зі “Слуги народу” реєструватимемо інший текст постанови у зв’язку з річницею, який би не викликав таких політичних баталій”. Тобто задовільняв би росіян!”, – вважає нардеп.

“Трагедія Бабиного Яру сталася на українській землі. Обов’язком українських громадян, незалежно від їх етнічного походження і – особливо – обов’язком української держави є вшанувати всіх жертв, незалежно від їх етнічного походження. Будь-яке втручання у цю важливу і дражливу для України тему з боку Росії є неприпустимим. Незалежно від того, яким етнічним походженням його намагаються прикрити”, –  резюмував В’ятрович.

Як писала “Новинарня“, 4 лютого стало відомо, що поліція закрила справу за фактом ймовірного катування дітей під час зйомок фільму “Дау. Дегенерація” режисера Іллі Хржановського.

На підставі зібраних під час досудового розслідування доказів працівники поліції зробили висновок, що в діях осіб, які займалися організацією та проведенням зйомок фільму “ДАУ. Дегенерація” за участю малолітніх дітей у Харкові, відсутні ознаки кримінальних правопорушень.

Інформація щодо участі немовлят у зйомках фільму з елементами насильницьких дій з’явилася в інтернеті в квітні 2020 року.
У фільмі Хржановського, який є керівником меморіального центру Бабин Яр, бутафорськи, але зі справжніми немовлятами відтворювали, як вчені в Радянському Союзі проводили досліди над дітьми.
За виявленою публікацією прокуратурою Харківської області було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 127 (катування) та ч. 3 ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію) Кримінального кодексу України.
Згодом справу передали на розслідування поліції.

Перед цим  дитячий омбудсмен Микола Кулеба звертався до поліції через фільм “Дау. Дегенерація”.

Як відомо, Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” в Україні заснували у 2016 році.

За планом у 2023 році на місці урочища Бабин Яр у Києві мали відкрити меморіал із музеєм і дослідницькою зоною.

Однак проєкт розкритикували через те, що в нього вклали гроші російські бізнесмени українського походження Павло Фукс, Михайло Фрідман і Герман Хан.

У вересні 2019 року журі міжнародного архітектурного конкурсу обрало проєкт майбутнього Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, розроблений командою австрійських архітекторів. Вони запропонували прокласти підземну стежку, яка веде до центру з темним і світлим залами. Однак проєкт розкритикували за те, що він порушує традиційний іудейський закон, що забороняє розкопувати і забудовувати місця поховання.

Опоненти концепції Фрідмана — Хана виступають за інший варіант музею, який розробив Інститут історії Національної академії наук. Він пропонує відкрити музей у вже наявному приміщенні колишньої контори єврейського кладовища. У 2018 році цю ідею профінансувало Міністерство культури.

Читайте також:
“Не слід тривожити останки”: в УІНП прокоментували розкопки в Бабиному Яру

Нідерландський історик Карел Беркгоф заявив, що більше не може підтримувати проєкт Меморіалу “Бабин Яр” з етичних міркувань

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна