Музей Майдану подав документи на визнання алеї Героїв Небесної Сотні національною пам’яткою

 

Національний Музей Революції Гідності розробив облікову документацію на пам’ятку історії місцевого значення “Місце протестів та масової загибелі громадян під час Революції Гідності в районі алеї Героїв Небесної Сотні” для зміни її категорії з місцевого на національне значення.

Про це інформує пресслужба Національного музею Революції Гідності.

“Матеріал напрацьовували впродовж 2019–2020 років. Інформація, зазначена у документації щодо частини охоронних об’єктів, внесена на основі матеріалів, наданих слідчими. У березні 2021 року паспорт підписано в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА та направлено до Міністерства культури та інформаційної політики України”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з законодавчою процедурою, цю облікову документацію тепер у Міністерстві культури повинна вивчити Експертна комісія з розгляду питань занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та прийняти відповідне рішення про зміну категорії пам’ятки.

“Враховуючи велике історико-культурне значення Революції Гідності та значний суспільний інтерес до цього питання, сподіваємося, що Мінкультури оперативно надасть цій революційній пам’ятці статус національної. Епіцентр протестних подій у центрі Києва став пам’яткою історії місцевого значення ще у 2014 році завдяки громадській ініціативі “Музей Майдану”. Нині алея Героїв Небесної Сотні потребує підвищення рівня охорони, адже є складовою національного меморіально-музейного комплексу”, – наголосив  генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Фото: maidanmuseum.org

Співрозробником документації є Тимур Бобровський – археолог, пам’яткоохоронець, кандидат історичних наук, один із засновників Музею Майдану. Відповідальна виконавець – Оксана Вара, старший науковий співробітник Національного музею Революції Гідності.

Читайте також:
Зеленський пообіцяв почати будівництво Музею Майдану цього року

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна