Бундестаг проведе слухання через нарощування російських військ біля кордону України

 

Німецький парламент проведе спеціальні слухання щодо ситуації на російсько-українському кордоні, пов’язаної з нарощуванням військ РФ.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

“У четвер, 22 квітня 2021 року, Бундестаг на пропозицію фракцій ХДС/ХСС та СДПН обговорюватиме тему «Пересування російських військ та зростаюча небезпека ескалації на сході України”, – зазначається на сайті парламенту ФРН.

Слухання розпочнуться о 14:40 за місцевим часом.

“У Києві дуже позитивно оцінюють той факт, що уряд та парламент Німеччини дослухалися до наших численних закликів протягом останніх двох тижнів на тлі безпрецедентної концентрації російських військ вздовж кордонів України, що дві фракції ініціювали проведення слухань”. – зазначив посол України в ФРН Андрій Мельник.

Дипломат висловив сподівання, що і партії коаліції, і опозиційні сили у такий спосіб надішлють до Москви потужний сигнал щодо підтримки України.

Він очікує, що ці пленарні дебати “остудять гарячі кремлівські голови і сприятимуть припиненню агресивних дій РФ”.

Читайте також:
У Європарламенті ініціюють обговорення нарощення військ Росії біля України

Як відомо, з березня 2021 року на фронті в зоні проведення ООС спостерігається поступове загострення. Збройні формування РФ нарощують кількість обстрілів – як снайперських, так і з піхотного та важкого озброєння. У березні внаслідок бойових дій загинули дев’ять воїнів ЗС України, за два тижні квітня – вже одинадцять.
Паралельно з цим в інформаційному полі триває нагнітання ситуації, пов’язане з новинами про перекидання підрозділів ЗС РФ в окупований Крим та області Росії, що межують з Україною.
30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак у звіті в Верховній Раді заявив, що Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до військових навчань “Запад 2021”.
Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) виявила відео, які підтверджують, що Росія перекидає на кордон з Україною військову техніку, при цьому маскує її номерні знаки. Також СІТ зафіксувала також польовий табір російських військ у Воронезькій області – за 150-250 км від українського кордону. Група дійшла до висновку, що диспозиція російських сил “носить скоріше наступальний, ніж оборонний характер”.
Представники Кремля в ці ж дні заявляли, що Росія “може стати на захист жителів Донбасу” та що “вживатиме заходів, якщо Донбас стане схожим на Сребреницю”.
Російська пропаганда натомість звинувачує Україну в ескалації і стягуванні військ до межі з ОРДЛО за підтримки США й НАТО, в обстрілах цивільної інфраструктури тощо. Центральні телеканали РФ говорять про потребу “денацифікації” та “примушення до миру” України.
Про те, що Росія може готувати масштабні провокації, попереджає розвідка. Президент Володимир Зеленський провів нараду щодо загострення на фронті та кілька розмов із лідерами держав-партнерів у НАТО. 8 квітня він здійснив поїздку на передову в зону ООС.
На підтримку України висловлюються країни Заходу, а президент США Джо Байден оголосив надзвичайну ситуацію в сфері нацбезпеки через дії Росії.

Читайте також:
Події на сході України – це напад на всіх нас, – МЗС Литви

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна