Директор Китайського центру з контролю і профілактики захворювань Гао Фу вперше відкрито визнав, що китайські вакцини від коронавірусу виявилися не настільки ефективними, як західні, тому в Китаї зараз розглядають варіант з використанням різних вакцин, різними дозуванням та проміжком часу між ін’єкціями.
Про це він заявив на пресконференції в суботу, 10 квітня, повідомляє DW.
За словами китайського чиновника, розроблені в КНР препарати від коронавірусу “не надають дуже високого рівня захисту”.
“Нині офіційно розглядається питання, чи слід нам використовувати вакцини різних технічних виробництв для процесу імунізації”, – зазначив Гао Фу.
Як повідомляє Reuters, у Китаї для внутрішнього використання дозволено вже чотири вакцини від коронавірусу. Майже всі вони є традиційними інактивованими вакцинами на основі убитого вірусу.
Така технологія використовується, наприклад, у вакцині китайської компанії Sinovac, яку купила Україна.
Загалом, виробник в особі головного виконавчого директора Sinovac Biotech Іня Вейдуна в січні 2021 року визнавав, що середній показник ефективності його вакцини становив 50,38% (зокрема, приблизно такий рівень ефективності підтверджено за результатами клінічних досліджень у Бразилії).
Хоча окреме дослідження в Туреччині, на підставі якого цю вакцину й допустили до використання в Україні, показало ефективність 83,5%.
Водночас, за даними компанії, її препарат запобігає тяжкому перебігу COVID-19 на 80%. Дві інші вакцини китайської корпорації Sinopharm демонструють ефективність в 79,3% і 72,5%.
Четверта вакцина від компанії CanSino має заявлену ефективність у 65,7%.
Гао Фу визнав, що ці препарати “не дають дуже високого рівня захисту”.
Крім того, за інформацією Associated Press, у Китаї розробляють і так звані генні, або мРНК-вакцини. Саме такі західні препарати мають найвищу ефективність проти коронавірусу. “Розроблені у нашій країні мРНК-вакцини також увійшли в стадію клінічних досліджень”, – цитує агентство представника китайського центру Ван Хуациня.
Змішування вакцин різного типу, за деякими даними, може підвищити рівень захисту від коронавірусної хвороби. У Великій Британії зараз вивчають можливу комбінацію мРНК-вакцини Pfizer-BioNTech і традиційної вакцини AstraZeneca.
Читайте також:
Ляшко розповів, кому дістанеться вакцина CoronaVac, а кому – Pfizer
Як інформувала “Новинарня“, у грудні 2020 року МОЗ України домовився лише з китайською компанією Sinovac про 1,8 млн доз вакцини (за ціною 504 грн за дозу). Фірмою-“прокладкою” виступив харківський “Лекхім”, який заявив, що уклав угоду на п’ять млн доз вакцини Sinovac.
“Лекхім” подала заявку в МОЗ на реєстрацію вакцини Sinovac у лютому 2021 року. У березні Міністерство охорони здоров’я її зареєструвало. Для повної вакцинації потрібні ін’єкції з інтервалом у два тижні.
Вакцину від Sinovac також використовують Туреччина, Азербайджан, Індонезія, Китай, Чилі, Бразилія.
В Україні, окрім того, зареєстрували дві вакцини проти COVID-19 – AstraZeneca та Pfizer. Досі кампанія щеплень триває лише препаратом AstraZeneca/Covishield (з 24 лютого).
Читайте також:
Південноафриканський штам коронавірусу може бути більш стійким проти вакцини Pfizer, ніж інші, – дослідження
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!