Вода для Криму: окупанти шукають порятунок у свердловинах на дні Азовського моря

 

Щоб забезпечити окупований Крим прісною водою, влада Росії планує пробурити свердловини у дні Азовського моря. Відповідні роботи плануються вже у квітні.

Як передає “Новинарня“, про це 18 березня заявив віцепрем’єр-міністр РФ, куратор окупованого Криму Марат Хуснуллін під час відеоконференції з включенням Криму й Севастополя.

“Ми продовжуємо вести роботу з вивчення можливості подачі [прісної води] з дна Азовського моря. Ми вже провели певні проєктні роботи, і у квітні вийдемо вже на буріння перших свердловин. Це допоможе нам кардинально розв’язати проблему… У нас немає сумнівів, що ми водою Крим і Севастополь забезпечимо”, – сказав Хуснуллін, якого цитує видання “Крим. Реалії“.

Російський урядовець зазначив, що триває робота з вивчення цього варіанту водопостачання окупованого півострова спільно з Росгеологією.

“Там (в Азовському морі – “Н”) величезні запаси, ми в цьому вже впевнені. Ключове питання – на якій віддаленості від берега вони перебувають і на якій глибині”, – сказав Хуснуллін.

За його словами, інформація про те, які обсяги води можуть дати джерела під Азовським морем, має з’явитися до липня.

Але окупаційна влада вже враховує ці поклади в планах.

“До 2024 року ми плануємо збільшити обсяг подачі води в “республіку Крим” і Севастополь практично вдвічі – до 300 тис. куб. метрів. Це наша сьогоднішня добова норма споживання”, – сказав Хуснуллін.

Він також заявив, що курортний сезон-2021 у Криму повинен пройти без обмежень у подачі води.

“До кінця року, вважаємо, ще 17 свердловин пробуримо на території Севастополя, що, безумовно, дасть певний обсяг води і дозволяє нам сподіватися, що ми пройдемо курортний сезон без обмежень”, – сказав представник окупаційної влади.

Цього ж дня, 18 березня – в сьомі роковини російської анексії Криму – заяву щодо водопостачання окупованого півострова зробила речниця МЗС РФ Марія Захарова. Вона згадала “підступи (рос. – “происки”) київського режиму”, очевидно, маючи на увазі припинення подачі води в Крим через Північно-Кримський канал у 2014 році.

“…Буде забезпечено надійне водопостачання півострова, попри підступи київського режиму. 16 березня запущений водозабір Бельбек, це 50 тис. кубів води на добу. До кінця року завершиться будівництво Ніжинського, Просторненського і Новогригорівського водозаборів. У наступному 2022 році планується запустити дві опріснювальні установки. Їхнє проєктування вже ведеться”, – заявила Захарова, яку цитує ТАСС.

Читайте також:
Гіркін запропонував відбуксирувати в Чорне море айсберг, аби напоїти водою Крим

Дослідники показали з космосу, як обміліли водосховища Криму протягом року

Нагадаємо, Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією у 2014 році поставку води на півострів було припинено.

Запаси води в Криму тепер поповнюють із водосховищ природного стоку і підземних джерел. Згідно з заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020-2021 роках ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима 2020 року призвели до посухи. З кінця серпня на півострові частково запровадили графіки й обмеження подачі води.

1 березня 2021 року окупаційна влада в Криму закликала курортні міста економити воду для туристів.

18 березня було оголошено про запуск Бештерек-Зуйського водоводу, який постачатиме воду жителям Сімферополя –  22 тис. кубометрів на добу.

Президент РФ Володимир Путін ще у 2020 році висловлював думку, що запаси прісної води є під Азовським морем, у прилеглих до Криму акваторіях.
Однак науковці висловили думку, що гіпотетичних запасів води під Азовом недостатньо для постачання Криму. Ці джерела геологи знаходили ще за радянських часів, за п’ять кілометрів від берега, але запаси були незначні – “вистачило б лише на кілька людей”.

Читайте також:
За два місяці в окупованому Криму пересохли п’ять річок, – російські гідрометеорологи

Окупанти в Криму хочуть використовувати водоспади для постачання водою ялтинців

“Води достатньо”: Путін не бачить проблем із водопостачанням окупованого Криму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.