Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що рано говорити про притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності за голосування в парламенті за Харківські угоди.
Про це в середу, 17 березня, повідомляє “Укрінформ”.
“Санкції РНБО – це політичне рішення. Щодо юридичної відповідальності за голосування депутатів – це велика абстракція, бо ми в таких голосуваннях можемо розбивати на якісь речі. Чи буде кримінальна відповідальність, чи ні – покаже тільки розслідування. На сьогодні ще рано про це говорити”, – сказала генпрокурорка.
При цьому Венедіктова зауважила, що прокурори не можуть притягувати народних депутатів до відповідальності за їх волевиявлення.
“А з іншого боку, коли побачимо, що вони порушували технічні правила – кнопкодавство, то завжди буде юридична казуїстика”, – зазначила вона.
Ірина Венедіктова також нагадала, що у лютому 2021 року прокуратура оголосила підозру експрезиденту Януковичу у держзраді за укладання Харківських угод.
На її думку, ця підозра є знаковою, з точки зору притягнення до кримінальної відповідальності. Водночас, на її думку, треба розрізняти кримінальну підозру і санкції РНБО, які є політичним рішенням.
Нагадаємо, 11 березня Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення, згідно з яким СБУ перевірятиме мотивацію депутатів, які голосували за так звані Харківські угоди, згідно з якими Росія розмістила свій флот у Криму.
Секретар СНБО Олексій Данілов зазначив, що у списку на перевірку є і чинні нардепи, і олігархи, і “перелік осіб, який для дуже цікавий”.
12 березня Служба безпеки України розпочала досудове розслідування підписання та ратифікації Верховною Радою у 2010 році угоди щодо перебування Чорноморського флоту Росії на території України.
16 березня Служба безпеки України повідомила про проведення обшуків у структурах, які були залучені до підготовки та ратифікації Харківських угод.
Як відомо, в 2010 році Україна за президентства Віктора Януковича ратифікувала Харківські угоди, що продовжили російську військову присутність у Криму до 2042 року.
Як зазначено в самій угоді, термін перебування флоту було збільшено в обмін на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів.
Низка українських і західних експертів відзначали, що це також в подальшому допомогло Росії анексувати український півострів у 2014 році.
В офісі генпрокурора України в січні 2021 року заявили, що Януковичу повідомили про підозру в державній зраді через підписання ним Харківських угод із Росією, що, як вважають у відомстві, дозволили збільшити чисельність російських військових на півострові.
Водночас захист експрезидента-втікача стверджує, що “кожен крок” Віктора Януковича при підписанні цих угод відбувався “в рамках законів і в інтересах України”.
Читайте також:
Раді пропонують денонсувати Харківські угоди
Росія почала посилювати свої військові угруповання в Криму після Харківських угод, – розвідка
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!