Головний санлікар України Віктор Ляшко захворів на COVID-19

доповнено

Заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко отримав позитивний ПЛР-тест на коронавірус.

Про це урядовець повідомив у понеділок, 15 березня, у фейсбуці.

“Потрапив у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований. Як показує аналіз даних клінічних досліджень, ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням. У мене був лише 13 день після щеплення, коли з’явились симптоми, тому зрада скасовується”, – написав він.

Проте Ляшко “впевнений, що саме завдяки вакцинації перебіг хвороби пройде без ускладнень”.

Головний державний санітарний лікар України наголосив на важливості звернення до лікаря, коли людина відчуває симптоми COVID-19.

“Якщо є симптоми, то звертайтесь до лікаря та проводьте діагностику. Вчасно встановлений діагноз – запорука стримання поширення коронавірусної хвороби”, – зазначив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, вакцинація від коронавірусу в Україні почалася 24 лютого 2021 року.

Напередодні з Індії були доставлені 500 тисяч доз вакцини Covishield, розробленої Oxford/AstraZeneca та виробленої на потужностях Serum Institute (Індійського інституту сироватки).
Крім того, в березні очікується поставка 117 тис. доз вакцини від Pfizer у рамках глобальної ініціативи COVAX.

До “груп ризику”, які потребують вакцинації насамперед, в Україні віднесли лікарів та військових у зоні ООС.

Відтак вакцинація відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

У районі проведення операції Об’єднаних сил вакцинація від COVID-19 стартувала 25 лютого. Приблизно по сім тисяч доз “ковішилду” надійшли у військові госпіталі Луганщини та Донеччини.

Вакцинація проводиться двома дозами. Другу дозу вакцини пацієнти мають отримати через 4-12 тижнів після першої.

Читайте також:
В Україні за добу – 6,7 тис. COVID-інфікованих. Одужали вдвічі менше людей

“Телефонує фейковий Ляшко”: головний санлікар повідомив про шахраїв, які від його імені просять гроші

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна