Верховна Рада планує розглянути законопроєкт № 3196-д про реформування Служби безпеки України.
Про це в четвер, 3 грудня, на сторінці у фейсбуці написав нардеп під “Голосу” Роман Костенко.
Процес підготовки цього законопроєкту тривав понад рік.
“Запропонований проєкт — компроміс між прагненням негайно перетворити СБУ на ефективну спецслужбу, тенденцією окремих політиків дотримуватися Status quo у цій сфері та обмеженнями, які накладають фінансові спроможності України. Однак навіть у такому вигляді законопроєкт — це важливий крок, який призведе до оптимізації кадрових, фінансових і технічних ресурсів для підвищення ефективності СБУ, позбавить службу невластивих функцій, початку демілітаризації і професіоналізації спецслужби, а також покращення соціального захисту її співробітників”, – написав Костенко.
Він також додав, що підтримає прийняття законопроєкту за основу в першому читанні.
“Очікую на початок реальних позитивних змін в Службі безпеки України вже з початку наступного року”, – резюмував він.
Остаточну версію проєкту закону, зі слів Костенка, напрацьовували спільною робочою групою на базі Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. До цієї групи увійшли представники депутатського корпусу, Служби безпеки України, низки правоохоронних органів, представники громадських організацій, а також західні партнери.
Офіцер “Альфи” наголосив, що реформа СБУ – одна з головних і найскладніших у сфері національної безпеки, а її проведення відкладали багато років.
“Кожна політична сила перед виборами заявляла, що необхідно очистити СБУ від корупції, зловживань та невластивих функцій. Усі розуміють, що потрібно посилити контррозвідувальну складову, оптимізувати ресурси і підвищити професійність працівників спецслужби. Однак на практиці після приходу до влади жоден президент не хотів змінювати СБУ, у якій часто вбачали зручний інструмент впливу на політичних та економічних опонентів”, – підкреслив Костенко.
Читайте також:
Зарплата як у Верховному Суді та спецзвання: Баканов анонсував деталі реформи СБУ
Як інформувала “Новинарня“, 30 вересня 2019 року основні положення законопроєкту були презентовані на засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
1 жовтня 2019 року на Комітеті ВР представили новий закон про СБУ.
15 жовтня голова Служби безпеки України Іван Баканов подав президенту Володимиру Зеленському проєкт нової редакції закону “Про Службу безпеки України”.
У НАТО заявили, що вивчать проєкт нової редакції закону про Службу безпеки України на предмет відповідності найкращим практикам Альянсу.
26 грудня Банкова повернула на доопрацювання проєкт закону про СБУ, оскільки там не були дотримані рекомендації НАТО.
11 березня 2020 року Зеленський іще раз вніс до парламенту законопроєкт про внесення змін до закону “Про Службу безпеки України” щодо вдосконалення організаційно-правових основ діяльності СБУ.
20 травня Верховна Рада відправила на повторне перше читання президентський законопроєкт №3196 щодо удосконалення діяльності Служби безпеки України.
Читайте також:
Данилюк розповів про плани з реформування СБУ
У ЄС розповіли, як треба реформувати СБУ
Президент Порошенко розповів, як реформуватиме СБУ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!