На Комітеті ВР представили новий закон про СБУ

 

Колегія Служби безпеки України підтримала концепт нової редакції Закону “Про Службу безпеки України”.

Як повідомляє “Новинарня“, у понеділок, 30 вересня, основні положення законопроєкту були презентовані на засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

“Наслідком ухвалення нової редакції Закону “Про Службу безпеки України” стане наймасштабніша реформа Служби безпеки за часів незалежності”, – інформують речники СБУ.

В СБ наголошують, що не чекають нового закону, а вже почали реформу. Так,  завершився перший етап функціонального обстеження існуючої структури Служби

Голова СБУ Іван Баканов визначив пріоритетом перетворень наближення СБУ до кращих моделей спецслужб держав-членів ЄС і НАТО з урахуванням сучасних потреб України.

“Необхідність кардинальних змін у спецслужбі викликана швидкісною мутацією викликів, що впливають на рівень національної безпеки. Служба має не лише аналізувати загрози в режимі онлайн, але і передбачати нові, оперативно розробляючи “вакцини”, що зможуть нейтралізувати загрози ще на етапі їхнього виникнення», ‒ акцентував Іван Баканов.

Результатом комплексної реформи СБУ за пріоритетними напрямками стануть:

  • відмова від невластивих функцій та унеможливлення розслідування злочинів, що не становлять загрози державній безпеці України;
  • розширення контррозвідувального вектору роботи СБ України та ризик-орієнтований підхід до протидії загрозам державній безпеці;
  • впровадження гнучкої структури служби;
  • скорочення та перезавантаження кадрового складу служби;
  • демілітаризація,
  • підвищення рівня заробітної плати працівників служби;
  • деполітизація керівної вертикалі СБ України та призначення Голови СБ України на строк, що не
  • збігається зі строком каденції Президента України;
  • вдосконалення порядку міжнародного співробітництва та обміну інформацією з партнерськими спецслужбами;
  • формування розгорнутої системи демократичного цивільного контролю за діяльністю спецслужби, що слугуватиме запорукою дотримання Службою безпеки прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, зокрема, унеможливлюватиме тиск на бізнес.

Найближчим часом проєкт нової редакції Закону України “Про Службу безпеки України” буде презентовано міжнародним партнерам і подано президенту України.

Як інформувала “Новинарня“, 23 вересня Зеленський підписав закон про реформу прокуратури.

Читайте також:
Данилюк розповів про плани з реформування СБУ

У ЄС розповіли, як треба реформувати СБУ

Президент Порошенко розповів, як реформуватиме СБУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".