Кандидат від Демократичної партії Джо Байден оголосив про свою перемогу на виборах президента США.
Про це він заявив під час звернення до американців у суботу, 7 листопада, передає “Укрінформ“.
Байден виступив у місті Вілмінгтон, штат Делавер. Саме від цього штату у 1972 році його вперше обрали сенатором у віці 30 років.
“Народ цієї країни сказав своє слово. Вони віддали нам чисту перемогу. Переконливу перемогу”, – сказав Джозеф Байден.
Він підкреслив, що ця перемога є найчисельнішою за всі часи (за кількістю американців, які проголосували за нього на виборах).
Водночас Байден наголосив, що під час свого президентства зосередиться на об’єднані американської нації. Він виступив із закликом “зцілити” розділену виборами Америку.
“Я обіцяю бути президентом, який прагне не розділяти, а об’єднувати, тим, хто не поділяє штати на червоні й сині, а бачить лише Сполучені Штати”, – підкреслив обраний президент.
Звертаючись до прибічників свого опонента, Джо Байден зазначив: “Я розумію сьогоднішнє розчарування всіх вас, хто голосував за президента Трампа. Я сам кілька разів програвав. Але тепер дайте один одному шанс. Час відкласти жорстку риторику, знизити температуру, побачити і послухати знову один одного”.
“Ми не вороги. Ми – американці. Біблія говорить нам, що для всього є свій час – час будувати, час збирати, час сіяти. І час зцілення. Це час зцілення для Америки”, – сказав також Байден.
Він планує скасувати кілька розпоряджень Дональда Трампа, щойно вступить на посаду 20 січня, передає “Інтерфакс-Україна” з посиланням на The Washington Post.
Зокрема, Байден планує повернути Сполучені Штати в Паризьку кліматичну хартію, а також скасувати вихід США із Всесвітньої організації охорони здоров’я. Крім того, за даними джерел видання, кандидат від демократів прагне негайно скасувати заборону на імміграцію, що була націлена на країни з мусульманською більшістю, і відновити програму, яка дозволить людям, незаконно привезеним у Штати в дитинстві, залишатися в країні.
Також уже в понеділок Байден планує оголосити про склад своєї групи по боротьбі з коронавірусною кризою.
“У понеділок я представлю групу провідних вчених і експертів, які будуть радниками у перехідний період, щоб допомогти підготувати проєкт програми дій на основі плану Байдена і [обраної віцепрезидентки Камали] Гарріс щодо COVID-19. Він набере чинності 20 січня 2021 року”, – сказав Байден.
Чергові вибори президента США відбулися 3 листопада 2020 року.
При цьому рекордна частина американських виборців проголосували поштою та достроково (близько 100 мільйонів).
Оскільки президента США визначають не прямим голосуванням, а через виборників, то ключове значення має перемога кандидатів у так званих “хитких” штатах, або штатах-“гойдалках” (swing state, battleground state) – це штати США, де кандидати від Демократичної та Республіканської партій мають приблизно рівні шанси бути обраними. Аналітики визначили такі хиткі штати: Айова, Вірджинія, Вісконсин, Міннесота, Мічиган, Невада, Нью-Гемпшир, Огайо, Пенсильванія, Північна Кароліна, Флорида. Із них Байден виграв у більшості, а також у Джорджії й Аризоні.
Остаточні підрахунки ще тривають, але провідні американські ЗМІ з обох таборів визнали перемогу Байдена (остаточно – після встановлення його переваги у штаті Пенсильванія, після врахування “поштових” бюлетенів).
Байдена вже привітали з обранням лідери іноземних держав, зокрема й президент України Володимир Зеленський.
При цьому чинний президент-республіканець Дональд Трамп відмовляється визнати свою поразку та оскаржує результати голосування. Він не визнає “поштові” голоси, які дали перевагу Байдену в “хитких” штатах.
Читайте також:
Порошенко теж привітав Байдена
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!