Укроборонпром заявив про завершення першого етапу трансформації. І пілот холдингу “Радарні системи”

 

Нова команда ДК «Укроборонпром» завершила підготовчий етап трансформації держконцерну, підготувавши всі необхідні стратегічні документи, в тому числі корпоративну стратегію, та готова розпочинати їх втілення.

Про це повідомила пресслужба концерну.

«Протягом року трансформації, щомісяця, ми розробляли декілька нових аналітичних продуктів, моделей чи концепцій майбутніх галузевих холдингів. Усі ці документи лягли в основу стратегії корпоратизації підприємств «Укроборонпрому», – розповів перший заступник генерального директора УОП Роман Бондар.

«Фактично ми створили в «Укроборонпромі» невелику бібліотеку з корпоратизації та трансформації. Ми не лише підготували ґрунтовну теоретичну основу, але й розпочали пілот із розгортання першого галузевого холдингу – «Радарні системи», – сказав Бондар.

Концерн підготував інфокарту щодо реформування протягом останнього року:

ЛИСТОПАД 2019

 1. Аналіз практик корпоративного управління ОПК країн-бенчмарків, які вже пройшли процес реформування, та правовий аналіз регуляторного поля ОПК України.
 2. Дослідження виконано за підтримки уряду Великої Британії.
 3. Проєкт політики власності з цілями володіння та план із розвитку корпоративного управління УОП.

ГРУДЕНЬ 2019

 1. FactBook – оглядове дослідження 137 підприємств УОП: фінансово-економічний стан, активи, людський потенціал, продуктовий портфель.
 2. Аналіз фінансового стану підприємств: визначено розмір простроченої фінансової заборгованості та створений план з фінансового оздоровлення.
 3. Законопроєкт про фінансове оздоровлення підприємств УОП – при повній підтримці плану фінансового оздоровлення Урядом запущена розробка закону.

ЛЮТИЙ 2020

 1. Завершено організаційно-функціональне моделювання по централізації бізнес-функцій, яке лягло в основу створення моделі управління оборонними холдингами після трансформації.
 2. Визначена перспективна потреба ділянок ДОЗ до 2030 року. Виявлено вплив національних стратегічних документів на стратегію трансформації УОП під час зустрічей з Міноборони та Мінекономіки.

БЕРЕЗЕНЬ 2020

 1. Тріаж-аналіз – комплексне дослідження підприємств УОП за 19 критеріям: дало можливість розподілити підприємства на групи – розвитку, передачі й оздоровлення, – враховуючи їх фінансову стійкість, життєздатність, технологічну перспективу, потреби ЗСУ та експортний потенціал продукції.
 2. Випущені рекомендації до моделі корпоративного управління майбутнього оборонного холдингу на підставі раніше проведеного аналізу, виконаний за підтримки уряду Британії.

КВІТЕНЬ 2020

 1. Перший проєкт концепції реформування УОП – об’єднане бачення організаційної та структурної трансформації, включаючи контур корпоративного управління. Бачення реформи Укроборонпрому презентоване першим особам держави. Це дозволило почати розробку корпоративної стратегії.
 2. Сформовано стратегічний комітет, до якого увійшли керівники Концерну та ключових підприємств в галузевих дивізіонах. Розпочаті стратегічні сесії та дослідження.
 3. Перша хвиля стратегування галузевих холдингів «Радарні системи», «Наземні системи», «Воєнний авіаремонт», «Морські системи».

ТРАВЕНЬ 2020

 1. Створена модель управління нового оборонного холдингу з окресленою «другою лінією захисту» і набором антикорупційних практик (спільно з Ernst & Young Ukraine, за підтримки уряду Франції) з функціональною декомпозицією ролей, відповідальності та повноважень Корпоративного центру, галузевих холдингів й підприємств.
 2. Завершена розробка кодексу корпоративної етики спільно з НАКО.

ЧЕРВЕНЬ 2020

 1. Розроблено кодекс корпоративного управління, який затвердив бачення моделі корпоративного управління, і вплинув на технічне завдання із розробки статуту та інших регуляторних документів у майбутньому оборонному холдингу.
 2. Друга хвиля стратегування субхолдингу «Високоточне озброєння».

ЛИПЕНЬ 2020

 1. Створена коопераційна карта, яка зафіксувала господарські зв’язки по кожному ключовому продукту: структуру та обсяг кооперації, учасники всередині УОП та ззовні, критичність для виробництва та наявність альтернатив.
 2. За підтримки Комітету ВР з оборони та нацбезпеки завершено підготовку законопроєкту №3822, який робить реформу УОП можливою, прибирає структурні та регуляторні обмеження роботи оборонних підприємств.
 3. Третя хвиля стратегування субхолдингів «Авіабудування» та «Спецекспорт».

СЕРПЕНЬ 2020

 1. Створено бізнес-плани шести галузевих холдингів, які дозволяють оцінити фінансову динаміку в перспективі до 2025, а також сценарії розвитку до 2030.
 2. Створено спільно з E&Y статут для нового оборонного холдингу з положеннями, що регулюють роботу наглядової ради згідно зі стандартами ОЕСР.
 3. Четверта хвиля стратегування субхолдингу «боєприпаси й спецхімія».

ВЕРЕСЕНЬ 2020

 1. Пілот – розпочато розгортання субхолдингу «Радарні системи».
 2. Створено раду директорів із гендиректорів субхолдингу «Радарні системи».
 3. Створено стратегічний продуктовий портфель субхолдингу «радарні системи»з продуктових платформ, які будуть драйверами в секторальних холдингах та формуватимуть основу експорту.

 

«До кінця року команда «Укроборонпрому» планує розпочати роботу над функціональними стратегіями для реалізації Корпоративної стратегії; Дорожньою картою трансформацій з поетапним планом реалізації згаданої стратегії, корпоратизації підприємств та створення галузевих холдингів; виробничо-інвестиційним аналізом для формування плану з капітальних інвестицій; адаптацією Моделі корпоративного управління для кожної галузевої бізнес-одиниці з RACI матрицею процесів та планом із розгортання систем управління; картою реорганізації та перенесення виробництва в рамках плану з фінансового оздоровлення та з урахуванням галузевих стратегій», – поділився планами до кінця року перший заступник гендиректора ДК Роман Бондар.

«Усе це потрібно для того, щоб своєчасно задовольняти потреби наших Збройних сил (та інших учасників ДОЗ) у якісному озброєнні та військовій техніці, а також випереджати їхні потреби згідно з викликами та завданнями, що перед ними стоять», – підсумував Бондар.

Нагадаємо, колишній керівник УОП Айварас Абромавичус анонсував, що, відповідно до законопроєкту про корпоратизацію Укроборонпрому, на його місці слід буде створити 5-6 підприємств.
На початку вересня Абромавичус подав у відставку. Він керував УОП протягом року.

Читайте також:
Зеленський звільнив Абромавичуса з посади керівника Укроборонпрому

Укроборонпром готовий вперше та достроково передати ЗСУ партію ракет, які пробивають 400-мм броню

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".