Війна в Нагірному Карабасі: Вірменія й Азербайджан звинуватили одне одного у зриві перемир’я

 

Вірменія й Азербайджан звинуватили одне одного в порушенні режиму припинення вогню, який мав бути встановлений о 12:00 у суботу, 10 жовтня.

Про це заявили представники міністерств оборони двох країн – учасниць конфлікту.

Речниця МО Вірменії Шушан Степанян у фейсбуці написала, що збройні сили Азербайджану, ігноруючи оголошений режим припинення вогню, о 12:05 “вчинили атаку в напрямку ділянки Карахамбейлі”.

“Підрозділи армії оборони Карабаху вживають відповідних заходів для припинення атаки”, – зазначила вона.

Водночас міністерство оборони Азербайджану повідомило, що збройні сили Вірменії після 12:00 обстрілюють азербайджанські населені пункти.

“Противник обстрілює територію Тертерського і Агдамського районів”, – ідеться в повідомленні.

Представниця МО РВ з Єревана заперечила цю заяву Баку.

“Підрозділи армії оборони Карабаху відбивають атаки противника з південного напрямку. Водночас азербайджанські збройні сили тримають під обстрілом місто Гадрут.
Заява міноборони Азербайджану про те, що вірменська сторона веде вогонь в напрямку Тартарського і Агдамського районів, є черговою брехнею”, – заявила Шушан Степанян.

Раніше МО Вірменії заявило про удари азербайджанських ЗС по населених пунктах на території Вірменії, зокрема по селу Еріцванк у Капанському районі. Ішлося про роботу азербайджанських ударних безпілотників.

МО Азербайджану також інформувало, що з полудня 9 жовтня до ранку 10 жовтня на всій протяжності фронту тривали бойові дії різної інтенсивності, противнику були завдано вогневе ураження.

“В результаті продовженої азербайджанською армією наступальної операції за цей період точним вогнем було знищено та виведено з ладу велику кількість живої сили противника, 13 танків, чотири РСЗО БМ-21 “Град”, шість гаубиць Д-20 і Д-30, три самохідні артилерійські установки 2С3 “Акація”, дві зенітні установки M55 “Застава”, дві радіолокаційні станції та засоби радіоелектронної боротьби”, – йдеться в заяві МО АР.

Військове відомство Азербайджану традиційно розмістило відео з ураженням вірменських сил ударним безпілотним апаратом “Байрактар” виробництва Туреччини:

Як відомо, напередодні за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ Азербайджану і Вірменії Джейхуна Байрамова і Зограба Мнацаканяна, а також глави МЗС Росії Сергія Лаврова була досягнута домовленість про припинення вогню в Нагірному Карабасі з 12:00 10 жовтня. Сторони мали б провести обмін військовополоненими, іншими утримуваними особами й тілами загиблих, за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Читайте також:
Азербайджан завдав вогневого удару по полковому штабу ЗС Вірменії. ВІДЕО

Як інформувала “Новинарня“, 27 вересня армія Азербайджану почала наступ на різних ділянках лінії розмежування з Нагірним Карабахом, окупованим Вірменією. Такі дії в Баку пояснили численними обстрілами з боку вірмен напередодні. Водночас є підстави вважати, що цей наступ був добре підготовлений Азербайджаном та має на меті звільнення територій у Нагірному Карабаху.

Сторони повідомляють про сотні жертв з обох боків, зокрема й серед мирного населення, та значну кількість знищеної техніки.

Азербайджан заявляв про звільнення щонайменше семи сіл на території Нагірного Карабаху, низки (Гараханбейлі, Гервенд, Горадіз, Йухари Абдуррахманли, Ашаги Абдуррахманли, Боюк Марджанли і Нюзгар), знищення кількох постів противника і взяття під контроль важливих висот.

У Вірменії спершу спростовували цю інформацію та стверджували, ніби на іншому боці воюють турецькі найманці.

Влада Вірменії й адміністрація так званої “Нагірно-Карабаської республіки” оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Парламент Азербайджану прийняв постанову про запровадження воєнного стану в деяких регіонах країни та часткову мобілізацію.

Туреччина заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією. В Анкарі вважають Вірменію відповідальною за загострення обстановки в Нагірному Карабаху та надають підтримку Азербайджану.

Вірменія розглядає можливість визнання незалежності Нагірного Карабаху, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Водночас у Єревані відкинули пропозиції щодо введення міжнародних миротворців до Карабаху.

При цьому обидві сторони називають дані з іншого боку щодо своїх втрат значно завищеними.

Як відомо, військовий конфлікт між двома південнокавказькими країнами спалахнув у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану.
Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – майже 20 відсотків території Азербайджану – залишаються під окупацією збройних сил Вірменії.
У травні 1994 року сторони узгодили режим припинення вогню. Надалі під егідою Мінської групи ОБСЄ, при співголовуванні Росії, Франції і США, тривають безуспішні мирні переговори.
Рада безпеки ООН ухвалила чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій, але вони не виконуються Вірменією, яку підтримує Російська Федерація.

Попереднього разу суттєві бої на кордоні між Азербайджаном та Вірменією зав’язувалися 12 липня.

Читайте також:
“Багатоходівка” на п’ять країн:
як Росія може використати воєнний конфлікт навколо Карабаху для легалізації анексії Криму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна