МО Азербайджану показало точну роботу “байрактарів” по вірменській техніці. ВІДЕО

 

Азербайджанські армійці знищили зброю та боєприпаси вірменських збройних сил у Нагірному Карабаху.

Про це в п’ятницю, 2 жовтня, інформує пресслужба міноборони АР.

“Об’єкти матеріально-технічного забезпечення і воєнна техніка, яка доставляла зброю і боєприпаси в опорний пункт ЗС Вірменії на високій гірській вершині, були знищені”, – йдеться в повідомленні.

Міноборони Азербайджану опублікувало відео знищення цієї техніки.

Як відомо, на озброєнні ЗС Азербайджану перебувають ударні безпілотні апарати Bayraktar виробництва Туреччини. Ймовірно, ними керують турецькі навідники. Характер відео, поширеного МО АР, свідчить, що йдеться саме про роботу “байрактарів”, яким не може чинити перешкод ППО противника.

Читайте також:
Під час навчань “Об’єднані зусилля” безпілотник Bayraktar знищив усі цілі

Як інформувала “Новинарня“, 27 вересня армія Азербайджану почала наступ на різних ділянках лінії розмежування з Нагірним Карабахом, окупованим Вірменією. Такі дії в Баку пояснили численними обстрілами з боку вірмен напередодні.
Сторони повідомили про сотні жертв з обох боків, зокрема й серед мирного населення, та значну кількість знищеної техніки.
За даними з Азербайджану, внаслідок артобстрілу з боку ЗС Вірменії загинула ціла мирна родина – житель села Гашалти Нафталанського району Ельбрус Гурбанов і чотири члени його сім’ї.

Азербайджан заявив про звільнення семи сіл на території Нагірного Карабаху. У Вірменії спростовували цю інформацію та стверджували, ніби на іншому боці воюють турецькі найманці.

Влади Вірменії і так званої “Нагірно-Карабаської республіки” оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Парламент Азербайджану прийняв постанову про запровадження воєнного стану в деяких регіонах країни.

Туреччина заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією. В Анкарі вважають Вірменію відповідальною за загострення обстановки в Нагірному Карабаху та обіцяють надати підтримку Азербайджану.

Вірменія розглядає можливість визнання незалежності Нагірного Карабаху, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Водночас у Єревані відкинули пропозиції щодо введення міжнародних миротворців до Карабаху.

При цьому обидві сторони називають дані з іншого боку щодо своїх втрат значно завищеними.

Як відомо, військовий конфлікт між двома південнокавказькими країнами спалахнув у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану.
Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – майже 20 відсотків території Азербайджану – залишаються під окупацією збройних сил Вірменії.
У травні 1994 року сторони узгодили режим припинення вогню. Надалі під егідою Мінської групи ОБСЄ, при співголовуванні Росії, Франції і США, тривають безуспішні мирні переговори.
Рада безпеки ООН ухвалила чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій, але вони не виконуються Вірменією, яку підтримує Російська Федерація.

Попереднього разу суттєві бої на кордоні між Азербайджаном та Вірменією зав’язувалися 12 липня.

Читайте також:
У міноборони АР підбили підсумки п’яти днів наступу в Нагірному Карабаху

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна