Азербайджано-вірменська війна: сторони вимірюють втрати тисячами і сперечаються про участь турецької авіації

 

Військово-повітряні сили Азербайджану завдають ударів на північному напрямку в зоні карабаського конфлікту та нібито використовують турецькі винищувачі американського виробництва.

Про це заявила речниця міноборони Вірменії Шушан Степанян у середу, 30 вересня.

“ВПС Азербайджану завдають бомбових ударів по позиціях “армії оборони Карабаху” на північному напрямку. Застосовуються безпілотники турецького виробництва. У повітрі – турецькі винищувачі F-16“, – заявила Степанян, яку цитує “Інтерфакс“.

За її словами, авіація противника діє “здалеку” і не входить в зону ураження вірменської ППО, застосовуються ракети далекого ураження типу “повітря-земля”. “Розмови пілотів турецькою мовою зафіксовані з нашого боку”, – зазначила Степанян.

Напередодні міністерство оборони Вірменії повідомило, що був збитий штурмовик Су-25 вірменських ВПС, і це нібито зробив турецький винищувач.

Під час повітряного бою турецький F-16 у повітряному просторі Вірменії збив Су-25 ВПС Вірменії, пілот загинув“, – повідомляла Степанян. Зі слів речниці МО РВ, турецький винищувач перебував на висоті 8200 метрів та на 60 км на вірменській території.

Після того Азербайджан кілька разів спростував участь Туреччини в бойових діях у Нагірному Карабаху та Вірменії, зокрема й залучення турецьких літаків.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв в ефірі телеканалу “Росія 1” (ВГТРК) заявив: “Нещодавно мені повідомили, що така новина (про участь винищувачів Туреччини на боці Азербайджану) з’явилася в інформаційному просторі. Вона нічим не підтверджена. Турецькі ВПС жодним чином не беруть участі в бойових діях. Сьогодні з урахуванням сучасних технологій складно щось приховати, легко перевірити, що це чергова провокація”.

За словами Алієва, інформація про турецькі винищувачі запущена з Вірменії.

“Мета вірменської сторони: по-перше, принизити боєздатність азербайджанської армії, по-друге, створити враження, що конфлікт розростається, до нього залучаються треті країни, і тим самим, спробувати залучити якомога більше країн, щоб виправдати свою провокацію”, – сказав президент АР.

Алієв підкреслив, що Туреччина – братерська країна і союзник Азербайджану, вона надає моральну підтримку, але ні в якому іншому статусі в конфлікті участі не бере.

Як передає АПА з посиланням на міноборони Азербайджану, починаючи з 27 вересня до ранку 30 вересня на карабахському напрямку було вбито і поранено близько 2300 осіб із вірменських військ, знищено і виведено з ладу близько 130 танків та іншої бронетехніки, понад 200 артилерійських установок, реактивних систем залпового вогню, гранатометів, близько 25 систем протиповітряної оборони, 6 командних пунктів управління і командно-спостережних пунктів, 5 складів боєприпасів, близько 50 протитанкових засобів, 55 одиниць автомобільної техніки.

У свою чергу представник міноборони Вірменії Арцруні Ованесян напередодні заявляв, що з початку відновлення бойових дій у Карабаху Азербайджан втратив убитими 790 військовослужбовців, 1,9 тис. поранених. За його твердженням, вірменськими силами знищено 137 азербайджанських танки, 72 безпілотники, сім вертольотів та один літак (Ан-2).

При цьому обидві сторони називають дані з іншого боку щодо своїх втрат значно завищеними.

Міноборони Азербайджану повідомляє про подальший наступ і оточення угруповання вірменських сил на Агдере-Тертерському напрямку.

Увечері 29 вересня міністерство оборони Азербайджану поширило кадри знищення військової техніки ЗС Вірменії на Джабраїльському напрямку фронту:

Речниця МО ВР заявила, що вночі над Степанакертом були збиті два азербайджанські безпілотники.

Читайте також:
Україна підтримала територіальну цілісність Азербайджану

Меркель закликає до негайного перемир’я в Нагірному Карабаху

Як інформувала “Новинарня“, 27 вересня армія Азербайджану почала наступ на різних ділянках лінії розмежування з Нагірним Карабахом, окупованим Вірменією. Такі дії в Баку пояснили численними обстрілами з боку вірмен напередодні.
Сторони повідомили про сотні жертв з обох боків, зокрема й серед мирного населення, та значну кількість знищеної техніки.
За даними з Азербайджану, внаслідок артобстрілу з боку ЗС Вірменії загинула ціла мирна родина – житель села Гашалти Нафталанського району Ельбрус Гурбанов і чотири члени його сім’ї.

Азербайджан заявив про звільнення семи сіл на території Нагірного Карабаху. У Вірменії спростовували цю інформацію та стверджували, ніби на іншому боці воюють турецькі найманці.

Влади Вірменії і так званої “Нагірно-Карабаської республіки” оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Парламент Азербайджану прийняв постанову про запровадження воєнного стану в деяких регіонах країни.

Туреччина заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією. В Анкарі вважають Вірменію відповідальною за загострення обстановки в Нагірному Карабаху та обіцяють надати підтримку Азербайджану.

Вірменія розглядає можливість визнання незалежності Нагірного Карабаху, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.
Водночас у Єревані відкинули пропозиції щодо введення міжнародних миротворців до Карабаху.

Як відомо, військовий конфлікт між двома південнокавказькими країнами спалахнув у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану.
Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – майже 20 відсотків території Азербайджану – залишаються під окупацією збройних сил Вірменії.
У травні 1994 року сторони узгодили режим припинення вогню. Надалі під егідою Мінської групи ОБСЄ, при співголовуванні Росії, Франції і США, тривають безуспішні мирні переговори.
Рада безпеки ООН ухвалила чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій, але вони не виконуються Вірменією, яку підтримує Російська Федерація.

Попереднього разу суттєві бої на кордоні між Азербайджаном та Вірменією зав’язувалися 12 липня.

Читайте також:
Азербайджан заявив про загибель свого генерала при сутичках на кордоні з Вірменією

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна