Росія готується до тренувань “Кавказ-2020”: спецнавчання тривають і в анексованому Криму

 

На території Південного військового округу Російської Федерації, куди після анексії включили також і Крим, з 10 серпня стартували спеціальні навчання.
Вони є “перевіркою” російських підрозділів перед масштабним навчанням “Кавказ-2020”, де, за інформацією української розвідки, буде задіяно близько 120 тисяч військових та чотирьох тисяч одиниць техніки.

За інформацією оборонного відомства РФ, спеціальні тренування напередодні “Кавказу-2020” відбуваються одночасно на 25 полігонах та 16 аеродромах військового округу.

Навчання триватимуть до 21 серпня. 

“Проведення спеціальних навчань є контрольним етапом перевірки готовності до стратегічного командно-штабного навчання “Кавказ-2020”. Всього в них бере участь близько шести тисяч військовослужбовців і задіяно до 750 одиниць озброєння, військової і спеціальної техніки”, – повідомляють у пресслужбі МО РФ.

У тимчасово окупованому Криму навчання відбуваються, в тому числі, й на полігоні Ангарський. Він знаходиться в Сімферопольському районі півострова, біля села Зарічне.

Завдання відпрацьовують мотострілкові підрозділи окремої бригади берегової охорони армійського корпусу Чорноморського флоту.

“Військовослужбовці здійснили марш на полігон, в ході якого відбили напад на колону диверсійно-розвідувальної групи умовного противника. В ході основного етапу навчання військовослужбовці проведуть бій за плацдарм”, – звітують в оборонному відомстві РФ.

Також на спецнавчаннях у Криму РФ задіює штурмові підрозділи інженерних військ.

“Спецназівці інженерних військ подолають перешкоди в невибухових загородженнях з використанням саморобних штурмових драбин”, – йдеться в повідомленні пресслужби міноборони Росії.

Окупанти задіюють ще й авіацію. Екіпажі літаків Су-24М, Су-25СМ і Су-30м2, які входять до ВПС та ППО в тимчасово окупованому Криму, виконали польоти над акваторією Чорного моря.

“У ході польотів пілоти штурмовиків, бомбардувальників і винищувачів відпрацювали завдання з відбиття повітряного нападу на пункти базування кораблів Чорноморського флоту і нанесення авіаційного удару по угрупованню кораблів умовного супротивника у взаємодії з кораблями ЧФ”, – наголосили речники МО РФ.

У відомстві додали, що льотчики вдосконалювали навички виконання складного пілотажу, тактичних прийомів з перехоплення та атаки повітряної цілі, протидії радіоелектронним засобам умовного противника, а також відпрацювали злагодженість дій різним складом при нанесенні удару по надводним і наземним цілям.

Зазначається, що задіяли 10 екіпажів бомбардувальників та кораблі Кримської військово-морської бази Чорноморського флоту РФ.

Як писала “Новинарня“, за інформацією Головного управління розвідки МОУ, у військових навчаннях ЗС Росії “Кавказ-2020” у Південному військовому окрузі візьмуть участь близько 120 тисяч військових та близько чотирьох тисяч одиниць техніки. В ході показової фази навчання “не виключаються демонстраційні дії провокаційного характеру”.

У відповідь на російські військові навчання в тимчасово окупованому Криму “Кавказ-2020” Україна проведе асиметричні навчання на полігонах Південної України “Об’єднані зусилля-2020”.

Читайте також:
Росія не відновлює Північно-Кримський канал на кордоні з Херсонщиною, – Наєв

Як інформувала “Новинарня“, нещодавно командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що в України немає даних про підготовку атаки Росії з півдня, однак військове керівництво посилило всі види розвідки, від якої щодня надходить інформація, а бойова служба переведена на посилений режим.

Голова правління “Українського мілітарного центру” Тарас Чмут розповів, що на півдні України вже готові сили, щоб стримувати атаки ворога і з моря, і з суші. Йдеться, зокрема, про бригаду морської піхоти, артилерійський полк, який озброєний “Гіацинтами”, “Ураганами” і “Градами”, а також бойові вертольоти, бомбардувальники і винищувачі.

Раніше президент американської Jamestown Foundation Глен Говард заявляв, що посушливе літо в Криму може спонукати Російську Федерацію перейти до активних дій у Херсонській області, щоб отримати контроль над Північно-Кримським каналом. Таке ж припущення висловлював і колишній глава уряду АР Крим, екснардеп Сергій Куніцин (нині – голова Консультативної ради у справах ветеранів війни).

На початку червня стало відомо, що на території Херсонської та Миколаївської областей військові та правоохоронці посилили охорону об’єктів критичної інфраструктури через загрозу можливого вторгнення російських військ.

Наприкінці червня військові звітували, що один із підрозділів морської піхоти відпрацював десантування посадковим способом на територію одного із важливих об’єктів у виключній морській економічній зоні України, та приступив до умовної його оборони.

Читайте також:
Україна вже посилила Кримський напрямок морпіхами, ДШВ і не тільки

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна