Філарет написав листа Трампу: просить про підтримку


 

Колишній предстоятель Української православної церкви (Київського патріархату) Філарет звернувся з листом до президента США Дональда Трампа і попросив його підтримки “в боротьбі за свободу совісті та релігій, права вірян Української православної церкви Київського патріархату належати до тієї Церкви, яку вони самі визначили”.

Текст листа оприлюднений на сайті УПЦ КП в середу, 12 серпня.

Крім того, Філарет застеріг Трампа від того, “щоб чиновники Державного департаменту США ставали жертвами маніпуляторів, втручалися у суто внутрішньорелігійні українські справи, підтримуючи лише одну з конфесій”.

“На жаль, деякі злі сили використовують авторитет США в Україні для порушення прав людини в нашій країні, антидемократичними методами нав’язують своє бачення конфесійної приналежності, залучаючи до цього навіть представників Державного департаменту США (наприклад, візит 31.01.2020 р. державного секретаря Майка Помпео в Київ, у Михайлівський Золотоверхий монастир, був використаний представниками Православної церкви України в своїх пропагандистських цілях)”, – йдеться в листі.

Читайте також:
Глава Держдепу США Помпео зустрівся із предстоятелем ПЦУ Епіфанієм

Філарет також заявляє, що УПЦ КП у січні 2019 року “було незаконно позбавлено права юридичної особи (знято з державної реєстрації), майно забране на користь Православної церкви України, і, з того часу, наша Церква потерпає від утисків, не може повноцінно здійснювати свою духовну місію, а віруючих дискримінують у виборі конфесії”.

“На жаль, Константинопольський патріарх Варфоломій 2019 року надав Українській церкві томос не справжньої автокефалії, а вручив документ залежності від себе і сьогодні він наполягає на ліквідації Київського патріархату. Але значна частина православних віруючих України твердо вирішила і надалі лишатися в УПЦ Київського патріархату”, – йдеться в листі.

Читайте також:
Філарета виключили із Синоду ПЦУ

Як інформувала “Новинарня“, згідно з указом Епіфанія, який він видав наприкінці травня 2019-го, документи УПЦ КП після 30 січня 2019 року визнаються недійсними. 

20 червня 2019 року у Володимирському соборі Києва збори під головуванням почесного патріарха ПЦУ Філарета вирішили відновити існування ліквідованої церкви УПЦ КП і скасувати визнання Православної церкви України. У ПЦУ рішення цього зібрання одразу ж назвали “юридично нікчемним”.

24 червня Православна церква України на Синоді позбавила почесного патріарха Філарета прав єпархіального архієрея. Також Синод підпорядкував митрополитові Київському і всієї України Епіфанію безпосередньо всі парафії та монастирі Києва, які до 15 грудня 2018 року були підпорядковані УПЦ КП.

Читайте також:
Філарет відновив УПЦ Київського патріархату

Філарет прийшов до Денисової скаржитися на ліквідацію УПЦ КП. Омбудсман звертається до міністра〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна