Польська компанія Fam-Pionki, гільзи від набоїв якої виявили у Мінську під час мітингів, стверджує, що не порушувала ембарго на продаж такої продукції до Білорусі.
Про це в четвер, 13 серпня, заявила президентка компанії Магдалєна Нєджєська, інформує Rzeczpospolita.
За її словами, Fam-Pionki не продавала цієї продукції до жодної з країн, на експорт до яких діє ембарго – включно з Білоруссю.
Міністерство оборони Польщі також оголосило, що офіційного продажу такої продукції до Білорусі не було.
“Ми категорично заявляємо, що Міноборони не продавало до Білорусі ані зброї, ані набоїв”, – зазначили у відомстві.
Компанія Fam-Pionki виробляє спецзасоби для польських органів правопорядку.
Нещодавно головний редактор польського видання Krytyka Polityczna Славомір Сєраковський, який перебуває у Мінську, заявив, що знайшов на вулицях гільзи від патронів виробництва Польщі, що використовувалися білоруськими силовиками.
Він опублікував фотографію однієї з гільз білого кольору, на якому видно напис англійською мовою “Made in Poland” (виготовлено в Польщі).
Zasadnym byłoby wyjaśnienie @MON_GOV_PL i @MSZ_RP – czy Polska dostarcza uzbrojenie/amunicję Łukaszence? Zdjęcie z FB Sławomira Sierakowskiego, który znalazł takie po ataku OMON na demonstrantów w Mińsku. pic.twitter.com/pZw9MWHaQ0
— Marcin Celiński (@Marcin_Celinski) August 11, 2020
Редакція видання пізніше зробила уточнення, що після додаткових консультацій їм вдалося визначити, що знайдені гільзи є складовими частинами патронів спеціального призначення ONS-2000, вироблених польською компанією Fаь-Pionki.
Ці патрони мають калібр 12/70 і призначені для використання в рушницях чи іншій гладкоствольній зброї.
Krytyka Polityczna наголошує, що продаж польської зброї за кордон жорстко контролюється і всі дозволи видаються через міністерства, з погодженням спецслужб.
Як інформувала “Новинарня”, після закінчення голосування на президентських виборах 9 серпня в Мінську та інших містах Білорусі почалися мітинги та сутички противників чинного глави держави Олександра Лукашенка з міліцією.
10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів: за Лукашенка буцімто віддали свої голоси 80,23% виборців, за Світлану Тіхановську — 9,9%.
Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію та підробку результатів голосування і показують, що на багатьох дільницях насправді перемогла Тіхановська.
Світлана Тіхановська подала в Центральну виборчу комісію скаргу з вимогою провести повторний підрахунок голосів, але під тиском виїхала до Литви.
Силовики застосовують світлошумові гранати, кийки, сльозогінний газ, по-звірячому б’ють громадян кийками. З боку протестувальників – сотні поранених. Опозиціонери використовують “коктейлі Молотова”, спрямовані салютні установки, будують барикади й намагаються відбивати в міліції затриманих.
Відомо вже про двох загиблих громадян. Число затриманих сягає семи тисяч.
10 серпня на великому заводі БМЗ у Гомельській області почався страйк через результати виборів. Протестувальники ініціювали загальнонаціональний страйк. До нього приєднуються деякі підприємства, ринки тощо.
Читайте також:
“Я тут не для того, щоб геополітичну х**ню розказувати”: Міхалок на концерті в Одесі прокоментував протести в Білорусі
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
Росіяни вдарили балістикою по критичній інфраструктурі Сумщини
Сили оборони відбили 18 ворожих атак Курахівському напрямку, – дані ГШ станом на 16:00
У Києві попрощалися з медикинею 3-ї ОШБр Валентиною “Валькірією” Нагорною
У Києві російський БПЛА влучив у багатоповерхівку, де проживає посолка Естонії. ДОПОВНЕНО
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com