Протести в Мінську: на вулиці вийшли родичі затриманих, підприємці та сотні жінок в білому

 

У середу, 12 серпня, у Мінську проходять стихійні акції протесту – люди вимагають зупинити насильство правоохоронців та провести чесні вибори президента Білорусі.

Серед протестувальників – працівники місцевих ринків, родичі затриманих демонстрантів, окрему акцію провели жінки, одягнуті в біле, пише УНІАН з посиланням на білоруські телеграм-канали “Наша Ніва”, NEXTA Live та “Радыё Свабода”.

Уранці страйк чинній владі оголосили працівники Комаровського ринку і ринку в Гродно. На ринку в Мінську підприємці приїхали на роботу, проте відкривати крамниці не поспішали. Озвучивши свої вимоги, більшість повернулися додому.

Ринок у білоруському місті Гродно, 12 серпня 2020 року

Як передає  “Наша Ніва”, на вулиці столиці вийшли сотні жінок в білому одязі. Учасниці протесту трималися за руки й закликали правоохоронців зупинити насильство щодо мітингувальників.

Коли до них під’їхали співробітники ОМОНу, жінки поклали квіти до місця сутичок під час попередніх протестів і пішли, демонстративно заклавши руки за шию.

Акція жінок, одягнутих у біле. Мінськ, 12 серпня 2020 року

Протести тривають й біля слідчого ізолятора на Окрестіна. Там зібралися сотні родичів затриманих демонстрантів.

“Люди не знають, де їхні рідні, списків немає. Перед будівлею стоїть близько десятка автозаків. За словами людей, ще сім автозаків за воротами СІЗО. На даху стоять люди в чорному. Демонстранти кажуть, що це – снайпери. Під’їзди до ізолятора перекриті, не пускають ні приватні авто, ні таксі”, – пише “Радыё Свабода”.

Мітинг родичів затриманих протестувальників під будівлею СІЗО, 12 серпня 2020 року. Фото: “Радыё Свабода”

Як інформувала “Новинарня“, після закінчення голосування на президентських виборах 9 серпня в Мінську та інших містах Білорусі почалися мітинги та сутички противників чинного глави держави Олександра Лукашенка з поліцією.
Після першого вечора протестів в МВС РБ заявили про понад три тисячі затриманих внаслідок протестів.

Тоді з’явилася інформація про першого загиблого з боку демонстрантів (чи то через збиття автозаком, чи внаслідок побиття). Але згодом стало відомо, що Євген Заічкін живий.

За даними державного екзит-полу, на виборах переміг чинний президент Олександр Лукашенко, який очолює країну з 1994 року. 65-річний політик нібито здобув 79,7% голосів. Друге місце посіла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська (6,8%).
Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію результатів голосування і показують, що на багатьох дільницях насправді перемогла Тіхановська.

10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів: за Лукашенка буцімто віддали свої голоси 80,23% виборців, за Світлану Тіхановську — 9,9%.

Тіхановська подала в Центральну виборчу комісію скаргу з вимогою провести повторний підрахунок голосів, але під тиском виїхала до Литви.

На великому заводі БМЗ у Гомельській області почався страйк через результати виборів. Протестувальники ініціювали загальнонаціональний страйк.

Увечері 10 серпня протестні акції відновилися. У Мінську противники Лукашенка збиралися великими групами біля станцій метро. Їх жорстоко била й затримувала міліція.
Силовики застосовують світлошумові гранати. З боку протестувальників – сотні поранених, також зафіксовано  використання “коктейлю Молотова” та спрямованих салютних установок. Учасники протесту будували барикади й намагалися відбивати в міліції затриманих.

За повідомленням міністерства внутрішніх справ Білорусі, ввечері 10 серпня у Мінську від вибуху загинув протестувальник. Це перший офіційно підтверджений випадок загибелі учасників післявиборчого протесту проти фальсифікації виборів президента, що супроводжується вуличними сутичками.

11 та 12 серпня протести продовжилися у багатьох містах Білорусі.

Читайте також:
Лукашенко збирає нараду через протести в Білорусі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна