Вогонь з боку окупантів трактуватиметься як наступальна операція, – Кравченко

 

Підрозділи української армії відкриватимуть вогонь у відповідь у разі загрози життю та здоров’ю українських військовослужбовців.

Про це під час брифінгу в понеділок, 27 лютого, у Часовому Ярі Донецької області повідомив командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко.

“Випереджаючи питання щодо можливості відкриття вогню у відповідь, наголошуємо: ніхто не може заборонити військовослужбовцям захищати себе та побратимів у випадку явної збройної агресії. Це гарантовано міжнародним гуманітарним правом. Як Командувач Об’єднаних сил, головним завданням якого є збереження життя особового складу та мирних мешканців у зоні проведення ООС, запевняю, що у разі порушення противником режиму “тиші” і створенні загрози їх життю, відповідь Збройних сил України буде миттєвою і рішучою”, – заявив Кравченко.

“Заборони на відкриття вогню у відповідь немає. Контролювати будуть командири. А загальний контроль буде здійснювати місія ОБСЄ. Якщо буде загроза — є комбат на місці, командир роти, командир відділення. Вони будуть приймати рішення на відкриття вогню”, — сказав він.

На уточнююче питання журналіста hromadske, чи немає в цьому протиріччя з тим, про що йшлось у звіті ОБСЄ (місія повідомляла, що відкривати вогонь можна буде лише у відповідь на наступальну операцію супротивника), командувач відповів, що в цьому немає протиріччя, і що будь-який вогонь, який становить загрозу життю та здоров’ю українських військових трактуватиметься як наступальна операція.

Раніше Кравченко повідомив, що бойовики на Донбасі кілька разів порушили режим повного і всеосяжного режиму припинення вогню. Сталося це менш ніж через годину після набуття ним чинності.

Читайте також:
Перед “великим перемир’ям” росіяни на Донбасі застосували весь спектр провокацій і били великим калібром

Провокація під Новомихайлівкою: росіяни замінували українську територію мінами ПОМ-2, що самоліквідовуються

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” має початися з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року, виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

За словами посла ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Гайді Грау, ці заходи передбачають:

  • заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, а також заборону на використання будь-яких видів літальних апаратів сторін;
  • заборону на застосування вогню, включно зі снайперським;
  • заборону на розміщення важкого озброєння в населених пунктах та їхніх околицях, насамперед на об’єктах цивільної інфраструктури, зокрема школах, дитячих садках, лікарнях і приміщеннях, відкритих для громадськості;
  • ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатору ТКГ, який повідомляє про це всім її учасникам;
  • створення і задіяння координаційного механізму щодо реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння СЦКК у нинішньому складі;
  • вогонь у відповідь у разі наступальних дій допускається лише в тому разі, якщо його відкрито за наказом відповідного керівництва Збройних сил України та керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використати вищезгаданий координаційний механізм. Про видання таких наказів буде повідомлено ТКГ;
  • вищезгадані заходи не можуть бути повністю або частково дезавуйовані жодними іншими наказами, зокрема секретними.

“Під наступальними діями слід розуміти будь-які спроби змінити позиційне розміщення військ, яке склалося на момент прийняття цієї заяви, включно з додатковим інженерним облаштуванням позицій, та/або будь-яке просування чи переміщення озброєних осіб у бік противника, зокрема з метою здійснення розвідувальних або диверсійних дій”, – заявляла Грау.

Також командування ЗСУ та НЗФ ОРДЛО має публічно заявити про видання наказів з перерахуванням усіх зазначених заходів і підтвердити, що ці накази про припинення вогню відповідають цим заходам.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ сприятиме і надаватиме підтримку сторонам у виконанні цих заходів, погоджених ними, без шкоди встановленим процедурам інформування або будь-яким іншим аспектам повного виконання положень мандата місії.

Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

Читайте також:
Угода про “припинення вогню” на Донбасі може стати прикриттям для “принуждения к миру”, – Гончар

“Це не позбавить нас можливості самозахисту”: ОСи прокоментували підготовку до “великого перемир’я”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна