Росія не відновлює Північно-Кримський канал на кордоні з Херсонщиною, – Наєв

 

Роботи з відновлення інфраструктури Північно-Кримського каналу на межі АР Крим та Херсонською областю наразі не спостерігаються.

Про це повідомив командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв, відповідаючи на питання чи спостерігаються, за даними розвідки, відновлювальні роботи на Північно-Кримському каналі з боку АР Крим біля адміністративної межі Херсонської області, передає “Укрінформ”.

“З боку АР Крим, і це є у відкритих джерелах інформації, вони використовують частково інфраструктуру Північно-Кримського каналу. Тобто вони роблять забурювання, дістають воду з артезіанських свердловин і по нашому каналу доставляють цю воду до Керчі, а також у північні райони півострова. Безпосередньо те, що стосується частини Північно-Кримського каналу від адміністративної межі Херсонської області і АР Крим, таких робіт на даний час не відмічено”, – повідомив Наєв.

Він уточнив, що частиною Північно-Кримського каналу подається вода, яка видобувається з артезіанських свердловин, а також чотирьох водосховищ.

“Ми повністю володіємо цією інформацією до деталей”, – запевнив командувач.

Довідково:
Північно-Кримський канал був побудований у 1961-1971 роках для забезпечення водою посушливих територій Херсонської області і Криму за допомогою побудованого в нижній течії Дніпра Каховського водосховища.

Завдяки Північно-Кримському каналу Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді. Після анексії Криму Росією у 2014 році, поставки води на півострів були припинені.

Як інформувала “Новинарня“, нещодавно командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що в України немає даних про підготовку атаки Росії з півдня, однак військове керівництво посилило всі види розвідки, від якої щодня надходить інформація, а бойова служба переведена на посилений режим.

Голова правління “Українського мілітарного центру” Тарас Чмут розповів, що на півдні України вже готові сили, щоб стримувати атаки ворога і з моря, і з суші. Йдеться, зокрема, про бригаду морської піхоти, артилерійський полк, який озброєний “Гіацинтами”, “Ураганами” і “Градами”, а також бойові вертольоти, бомбардувальники і винищувачі.

Раніше президент американської Jamestown Foundation Глен Говард заявляв, що посушливе літо в Криму може спонукати Російську Федерацію перейти до активних дій у Херсонській області, щоб отримати контроль над Північно-Кримським каналом. Таке ж припущення висловлював і колишній глава уряду АР Крим, екснардеп Сергій Куніцин (нині – голова Консультативної ради у справах ветеранів війни).

На початку червня стало відомо, що на території Херсонської та Миколаївської областей військові та правоохоронці посилили охорону об’єктів критичної інфраструктури через загрозу можливого вторгнення російських військ.

Наприкінці червня військові звітували, що один із підрозділів морської піхоти відпрацював десантування посадковим способом на територію одного із важливих об’єктів у виключній морській економічній зоні України, та приступив до умовної його оборони.

За інформацією Головного управління розвідки МОУ, у військових навчаннях ЗС Росії “Кавказ-2020” у Південному військовому окрузі візьмуть участь близько 120 тисяч військових та близько чотирьох тисяч одиниць техніки. В ході показової фази навчання “не виключаються демонстраційні дії провокаційного характеру”.

Читайте також:
Україна вже посилила Кримський напрямок морпіхами, ДШВ і не тільки

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.