У Молдові прокуратура вимагає арешту мільйонних статків Плахотнюка

 

Антикорупційна прокуратура Молдови оскаржила рішення суду, який лише частково задовольнив її запит на арешт статків олігарха-втікача Володимира Плахотнюка.

Про це інформує видання NewsMaker.

У Молдові прокурори вимагають арешту всього майна колишнього лідера Демократичної партії Плахотнюка за кордоном на загальну суму 7,7 млн євро.

1 червня Антикорупційна прокуратура оскаржила рішення суду сектора Чекани, який прийняв лише один із шести запитів прокурорів на арешт майна олігарха.

Раніше, 29 травня, суд частково задовольнив запит прокурорів, схваливши арешт десяти об’єктів нерухомості у Молдові: шести квартир і чотирьох нежитлових приміщень загальною вартістю 33 млн леїв (близько 1,6 млн євро).

Окрім них, прокурори вимагали заарештувати нерухомість Володимира Плахотнюка у Швейцарії, Франції та Румунії, п’ять авто та яхту, зареєстровані у Швейцарії, а також чотири авто у Молдові. Загальна вартість цього майна – близько 7,7 млн євро.

Прокурори стверджують, що майно придбане на гроші, незаконно виведені з банківської системи Молдови, та наводять докази про те, що фактичним власником цього майна є Плахотнюк, хоча автомобілі та яхта зареєстровані на інших людей.

Нагадаємо, за даними слідства, в 2013-2015 роках Володимир Плахотнюк створив злочинну схему для відмивання грошей. Він відкрив компанії через підставних осіб, через які відмив близько $18 млн і 3,5 млн євро.

Під час політичної кризи в Молдові Конституційний суд країни 7-9 червня 2019 року ухвалив низку рішень на користь політичної сили олігарха Плахотнюка, що призвело до фактичного двовладдя.
Зокрема, суд визнав неконституційним обрання керівництва молдовського парламенту і голосування коаліції за новий уряд.

Також він тимчасово відсторонив президента Ігоря Додона, щоб в.о. прем’єр-міністра (за версією Демпартії Плахотнюка) Павел Філіп міг призначити дострокові вибори.
Венеціанська комісія визнала розпуск парламенту Молдови безпідставним, а дії КС – упередженими. Євросоюз і США стали на бік нового уряду. Влад Плахотнюк та його соратники втекли за кордон.
Під тиском громадськості та політиків конституційний суд вирішив скасувати свої суперечливі рішення.

Тоді прем’єр-міністр Майя Санду закликала всіх суддів КС подати у відставку.

Парламент Молдови 12 листопада 2019 року підтримав ініціативу Партії соціалістів (ПСРМ) оголосити вотум недовіри уряду країни.

Читайте також:
Російська православна церква у Молдові боротиметься з вакцинацією від COVID-19

У Молдові олігарху-втікачу Плахотнюку оголосили звинувачення у розкраданні й створенні ОЗГ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна