У Молдові олігарху-втікачу Плахотнюку оголосили звинувачення у розкраданні й створенні ОЗГ

 

Генеральна прокуратура Молдови заочно оголосила звинувачення екслідеру Демократичної партії Володимиру Плахотнюку в організації та координації виводу коштів з банківської системи країни.

Про це в понеділок, 18 травня, інформує “Європейська правда” з посиланням місцеві ЗМІ.

Генпрокурор Александр Стояногло заявив, що Плахотнюка звинувачують у створенні організованої злочинної групи (ст.284 кримінального кодексу Молдови), відмиванні грошей в особливо великих розмірах (ст. 243) та шахрайстві в особливо великих розмірах (ст.190).

Після того, як документи перекладуть англійською мовою, їх надішлють до США разом із запитом на екстрадицію Влада Плахотнюка.

“У нас є беззаперечні докази, що саме Плахотнюк був бенефіціаром коштів, виведених з банків. Гроші пішли на придбання акцій банків, нерухомості, стразової компанії ASITO, “Будинку моди”, готелю National”, – сказав Стояногло.

За його словами, Плахотнюк використовував гроші у власних цілях, для сплати за чартерні рейси й придбання літака.

Як писала “Новинарня“, за даними слідства, в 2013-2015 роках Володимир Плахотнюк створив злочинну схему для відмивання грошей. Він відкрив компанії через підставних осіб, через які відмив близько $18 млн і 3,5 млн євро.

Під час політичної кризи в Молдові Конституційний суд країни 7-9 червня 2019 року ухвалив низку рішень на користь політичної сили олігарха Плахотнюка, що призвело до фактичного двовладдя.
Зокрема, суд визнав неконституційним обрання керівництва молдовського парламенту і голосування коаліції за новий уряд.

Також він тимчасово відсторонив президента Ігоря Додона, щоб в.о. прем’єр-міністра (за версією Демпартії Плахотнюка) Павел Філіп міг призначити дострокові вибори.
Венеціанська комісія визнала розпуск парламенту Молдови безпідставним, а дії КС – упередженими. Євросоюз і США стали на бік нового уряду. Влад Плахотнюк та його соратники втекли за кордон.
Під тиском громадськості та політиків конституційний суд вирішив скасувати свої суперечливі рішення.

Тоді прем’єр-міністр Майя Санду закликала всіх суддів КС подати у відставку.

Парламент Молдови 12 листопада 2019 року підтримав ініціативу Партії соціалістів (ПСРМ) оголосити вотум недовіри уряду країни.

Читайте також:
Суд Молдови визнав неконституційною угоду про російський кредит

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна