Громрада при МЗС пропонує альтернативну “консультативну раду” щодо Донбасу

 

Громадська рада при Міністерстві закордонних справ запропонувала альтернативний сценарій створення “консультативної ради” щодо Донбасу, який би дозволив уникнути прихованого визнання так званих “ЛДНР”.

Про це йдеться у рішенні Громадської ради, схваленому в четвер, 23 квітня.

Документ попереджає, що створення органу за схемою, яку попередньо погодив керівник ОПУ Андрій Єрмак, несе ризики для України і є “спробою Росії нав’язати власну логіку та сценарій реалізації Мінських домовленостей”.

“Ця логіка полягає у фактичній “придністровізації” конфлікту через визнання Україною маріонеткових адміністрацій окупованих Росією територій Донбасу стороною конфлікту, початок прямих переговорів між Києвом та маріонетковими адміністраціями, закріплення за Росією статусу посередника. Це своєю чергою веде до уникнення Росією покарання за скоєння міжнародно визнаної агресії проти України та інших воєнних злочинів в Україні”, – йдеться в рішенні громадської ради при МЗС.

Втім, експерти вважають, що Україна має можливість створити “консультативну раду”, уникнувши цих ризиків, якщо не призначить її членів без формального погодження із окупаційною адміністрацією в Донецьку та Луганську.

“Україна має безумовне право самостійно створювати будь-які органи, організації та структури, котрі мають за мету забезпечення прав громадян України, які проживають чи проживали на окупованій території. В тому числі, Україна може самостійно створити Консультативну раду, до якої можуть увійти представники України, представники окупованих територій (відібрані Україною, у тому числі із числа тимчасово переміщених осіб), а також представники Франції та ФРН”, – йдеться у пропозиціях Громадської ради.

Громадська рада при МЗС у своєму рішенні закликала президента України, Верховну Раду, уряд та МЗС розглянути можливість створення Консультативної ради у такому форматі та “наполягати на включенні Консультативної ради, створеної за вказаним алгоритмом, до роботи Тристоронньої контактної групи”.

Це рішення було підтримане без заперечень.

“Жодного голосу проти не було. Але оскільки не всі члени проголосували, то можна говорити, що переважна більшість була за” – прокоментував для “Європейської правди” голова ради Геннадій Максак.

Довідково:
Громадська рада при МЗС є консультативно-дорадчим органом при міністерстві та об’єднує 14 експертів з питань зовнішньої політики.
Її чинний склад затверджений наказом МЗС України №223 від 21 травня 2019 року.

Читайте також:
Представники ОРДЛО не стануть учасниками ТКГ, – Єрмак про “координаційну раду”

Як інформувала “Новинарня“, 11 березня учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську підписали домовленості про створення “консультативної ради” – органу, який фіксує суб’єктність ОРДЛО, а Росія перебуває лише в статусі гаранта-спостерігача, на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.
Від України відповідний протокол завізував другий президент Леонід Кучма, від Росії – спеціальний представник Азамат Кульмухаметов, від ОБСЄ – Гайді Грау, від ОРДО і ОРЛО – Наталія Никонорова і Владислав Дейнего.
У переговорах також брав участь керівник офісу президента України Андрій Єрмак.

Представники української опозиції у Верховній Раді назвали мінський протокол “державною зрадою”. Зокрема, 13 березня депутат від “ЄС” Володимир В’ятрович звернувся з листом до голови СБУ Івана Баканова, в якому просить відкрити кримінальне провадження за фактом антидержавних дій, вчинених керівником офісу президента Андрієм Єрмаком та другим президентом України Леонідом Кучмою на переговорах ТКГ в Мінську.
Партія “Голос” провела на Банковій акцію протесту із фаєрами.
14 березня в Києві відбувся протестний Марш патріотів.

Читайте також:
Єрмак пояснив, для чого хочуть створити “консультативну раду” при ТКГ

Безсмертний про нові мінські протоколи: Це катастрофа і відставка для Зеленського

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.